Archiwum dnia: 2016-05-24

Konkurs recytatorsko-plastyczny ,,Wiosna wierszem malowana”

WP_20160415_10_45_11_Pro15 kwietnia w Szkołe Średniej im. św. Kazimierza w Miednikach odbył się konkurs recytatorsko-plastyczny ,,Wiosna wierszem malowana”, który był częścią projektu ,,Ziemia naszą planetą i przyjaciółką”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas początkowych strefy niemieskiej rej. wileńskiego. Celem konkursu było rozwijanie troski o przyrodę, zaciekawienie uczniów poezją polskich poetów.

Na wstępie dyrektor szkoły pani Mieczysława Pietkiewicz powitała zebranych. Potem wystąpili najmłodsi uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali przedstawienie o tym, jak należy szanować naszą planetę. W dalszej części przystąpiono do konkursu, w którym przedstawiciele szkół recytowali utwory poetyckie. Recytacje ilustrowano pracami plastycznymi.

Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie przedstawione. Po wysłuchaniu jury oceniło i wyłoniło zwycięzców. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.

I miejsce w kategorii klas 1-2 zajął Arnold Mieczkowskij, uczeń klasy 2c oraz II miejsce w kategorii klas 3-4 – Gabriela Szatkiewicz, uczennica klasy 3c.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz prezenty.

Krystyna Zajanczkowska

starszy nauczyciel klas początkowych