Archiwum dnia: 2016-05-12

Święto Konstytucji 3 Maja

DSC01566 (Copy)

Święto Konstytucji 3 Maja jest świętem wyjątkowym i to jest święto wszystkich Polaków.

We wtorek, 3 maja, przy Mauzoleum Matki i Serca Syna na wileńskiej Rossie licznie zgromadzili się przedstawiciele społeczności polskiej, by uczcić to święto .

Również w tym dniu uczniowie klas 3c i 6c naszego Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu na czele z dyrektorem szkoły Zbigniewem Maciejewskim złożyli biało-czerwony wieniec przy Mauzoleum Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wartę honorową pełnili uczniowie IIIC klasy gimnazjalnej.

Bardzo jest ważne, aby dzieci od najmłodszych klas zapoznały się ze swoją historią i tradycją, odczuły tego ducha, którego próbujemy przekazać na co dzień w szkole.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni hymnicznych i patriotycznych.

Nauczycielka klas początkowych Janina Bacewicz