XXIII republikańska olimpiada z języka rosyjskiego (ojczystego i obcego) wśród uczniów Litwy

W dniach 7- 9 kwietnia 2016 r. w Kownie, w Gimnazjum im. A. S. Puszkina odbył się trzeci etap olimpiady z języka rosyjskiego (ojczystego i obcego) wśród uczniów Litwy. Rejon wileński| reprezentowali dwaj przedstawiciele: Julian Germanowicz, uczeń klasy G2a Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie (nauczycielka Danuta Baniewicz) i Karolina Weiksznia, uczenica klasy IIIG z Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu (nauczycielka Teresa Kozak).

Osiągnięcia są bardzo wysokie: Julian Germanowicz zajął II miejsce w olimpiadzie, Karolina Weiksznia jest laureatką III miejsca.

Cieszymy się ze zwycięstwa uczniów na republikańskiej olimpiadzie i gratulujemy im!!!

rusu_o

Teresa Kozak, starszy nauczyciel języka rosyjskiego jako obcego