70-lecie Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu

Jubileusz naszego gimnazjum jest okazją do wspomnień, które być może komuś są minione, komuś trwają jeszcze dziś i będą trwały jutro – zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie te chwile. Różne są więzy, ale zawsze mają zabarwienie emocjonalne. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się lub zostawia część życia.

Otóż obchody 70-lecia naszego gimnazjum rozpoczęliśmy cyklem imprez, w których biorą udział obecni i byli uczniowie oraz wszyscy ci, którym Gimnazjum w Niemieżu jest bliskie sercu, bo tu np. minęły szkolne lata dziadków, rodziców oraz mijają niezapomniane szkolne lata dzieci.

Z okazji jubileuszu w gimnazjum odbywają się różnorodne imprezy. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali szereg zawodów sportowych dla absolwentów oraz obecnych uczniów. Zawody trwają od 20 marca b.r. i już odbyły się turnieje o puchar Gimnazjum w piłce nożnej, piłce siatkowej, w tenisie stołowym, w koszykówce. Zawodnicy uhonorowani zostali okazjonalnymi jubileuszowymi dyplomami, a drużyny zwycięskie – pucharami.

SAM_2669 (Copy)

Następna jubileuszowa impreza – koncert z okazji 70-lecia gimnazjum. 13 kwietnia b.r. późnym popołudniem wspólnota gimnazjum miała świetną okazję wysłuchać koncertu, którego inicjatorem i organizatorem był Aleksander Bełkin. Charyzmatyczny showman, lider najbardziej znanego zespołu litewskiej sceny bluesowej – The Road Band, a na co dzień nauczyciel muzyki naszego gimnazjum i który to z okazji jubileuszu wręczył prezent w postaci koncertu. Licznie zebrani widzowie świetnie się bawili w rytmie jazzu, bo właśnie zespół przeniósł nas w krainę jazzu i zaprezentował cały koloryt muzyki zespołu The Beatles.

21 kwietnia odbyła się kolejna impreze poświęcona jubileuszowi naszego gimnazjum – „Bitwa Intelektów”. Do gry popularnonaukowej dołączyło się 11 drużyn, w skład których weszli uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice. Według uczestników zabawa wyjątkowo udana, bowiem jak się okazało szkoła ma nie tylko wyjątkowo ciekawą historię ale również położenie geograficzne, przyrodę, kulturę i tradycje. Pytania były wyjątkowo ciekawe, jak też trudne, ale to nie przeszkodziło uczestnikom świetnie spędzić późne czwartkowe popołudnie.

Zapraszamy na kolejne jubileuszowe imprezy oraz spotkania. Więcej informacji na temat imprez można uzyskać na stronie internetowej oraz w sieci socjalnej facebook https://lt-lt.facebook.com/pages/Vilniaus-r-Nem%C4%97%C5%BEio-%C5%A1vRapolo-Kalinausko-gimnazija/294013437323868

Anna Pawiłowicz-Janczys

pedagog metodyk do spraw dzieci troski specjalnej