Lekcja integracyjna na temat „Zdrowe odżywianie”

Hisilicon K3

28 marca 2018 r. w Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu była zorganizowana lekcja integracyjna na temat „Zdrowe odżywianie. Jak osiągnać więcej robiąc mniej”. W lekcji uczestniczyli uczniowie 4c klasy. Organizatorami lekcji byli starsza nauczycielka klas początkowych Krystyna Zajanczkowska i specjalistka zdrowia społecznego Sabina Žukowska oraz lektor Konrad Czeglik. Celem lekcji bylo przekazanie wiedzy o zdrowym odżywianiu, które przekłada się na jakość i długość życia. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła tabela wartości odżywczych wybranych produktów oraz zasady zdrowego odżywiania się i informacja o tym, jak wielkie znaczenie dla organizmu człowieka ma odpowiednie dzienne spożycie wody.