Święto Babci i Dziadka w Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu

20170119_133225-copy

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta wspaniała impreza  z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 19 stycznia w Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu. Na początku uroczystości gości przywitała wicedyrektor gimnazjum Pani J. Pupaławiczienie.

Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki. Ogromne wrażenie na gości wywarł spektakl wystawiony przez szkolny teatrzyk „Wędrówka“ pod kierownictwem Pani B. Bieleninik.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod  ich adresem. Frekwencja  dopisała. Szkolna aula była przepełniona. Na koniec uroczystości dzieci obdarowały swoich ukochanych babć i dziadków słodyczami.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej uroczystości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i teatr mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Inessa Sinkiewicz,

starsza nauczycielka klas początkowych