Archiwum dnia: 2017-01-05

Wszyscy jesteśmy aniołami

„Wszyscy jesteśmy Aniołami  z jednym skrzydłem i potrafimy latać tylko wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka”

wp_20161223_08_21_13_pro-copy

Jest taki jeden dzień w roku  długo wyczekiwany. Dzień cichy, spokojny, pełen miłości. Dzień zadumy nad minionym rokiem, a zarazem zapowiedź radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Staramy się w tym dniu być z najbliższymi – rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. W tym dniu nikt nie może zostać sam…

W naszym gimnazjum tradycyjnie , jak co roku spotkaliśmy się razem: nauczyciele, rodzice , uczniowie, aby wspólnie obejrzeć  Jasełka, które przygotowały uczniowie klas 0-4. W tym roku były one nieco inne, dzieci urządziły prawdziwe widowisko świąteczne. Piękni aniołowie , którzy mieli mnóstwo pracy przed świętami, przypomnieli nam wszystkim, że w takim dniu nikt nie może być sam. I babcia , która myślała, że będzie musiała spędzić święta samotnie  przy pomocy aniołów miała dużo gości.

Głębokie zaangażowanie małych aktorów, dziecięca gra pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła pozwoliła widzom odczuć  miłą atmosferę, świąteczny  nastrój. A  aniołkowy chórek przeniósł nas w świat kolęd i pastorałek.

Po przedstawieniu dyrektor gimnazjum złożył wszystkim obecnym najgorętsze życzenia świąteczne. Następnie wszyscy zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia spokojnych, radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,

Zawsze wtedy jest  Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,

Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Inessa Sinkiewicz,

nauczycielka klas początkowych