Archiwum miesiąca: grudzień 2016

Akcja Charytatywna na rzecz działu dziecięcego Hospicjum bł. Michała Sopoćko

Serdecznie dziękujemy wszystkim, ktćrzy się dołączyli do Akcji Charytatywnej i wsparli finansowo budowę działu dziecięcego Hospicjum bł. Michała Sopoćko. Do Akcji, którą organizowało nasze Gimnazjum dołączyły się też inne placówki oświatowe rejonu wileńskiego.

Informujemy, że dzięki waszej hojności wspólnota Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego zebrała 1787, 66 eurów.

Natomiast w Domu Kultury Polskiej 15 grudnia szkoły rejonu wileńskiego, które również dołączy się do akcji przekazały 4406, 78 eurów. Ogółem zebrano i na ręce s. Michaeli Rak przekazano na budowę działu dziecięcego Hospicjum bł. Michała Sopoćko 6194,44 eury.

Na zakończenie akcji teatr „Wędrówka” z naszego Gimnazjum pokazał przedstawienie „Oskar i pani Róża”.

rug_4073-copy

Z uszanowaniem

Komitet Akcji Charytatywnej

Uczniowie-wolontariusze, Inga Kočiūnaitė-Poškė, Rasa Šventoraitytė, Vanda Artimavičienė, Bożena Bieleninik, Beata Polakowska, Mirosław Bryżys, Inessa Sinkiewicz, Edyta Kod, Ana Mackel

Informację podała Anna Pawiłowicz-Janczys

Autor zdjęć Jonatan Baranowski

Pieniądze zebrane podczas spektaklu oraz poprzedzającej akcji charytatywnej zostaną przekazane na rzecz budowy dziecięcego działu hospicjum.

wedrowka_plakat