„Zajęcia w bibliotece szkolnej“

„Czytanie rozwija  rozum  młodzieży, odmładza starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

Książka pomaga poznać świat, rozwija wyobraźnię, zachęca do poznania czegoś nowego. Od dzieciństwa rozwijamy u dzieci chęć czytania, aby mogło samo zanurzyć się w świat bajek, baśni i przygód.

Na początku listopada w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu, odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów 1c klasy do grona czytelników. Celem tego zajęcia było pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez bibliotekarkę Panią Swietłanę Gleb. Bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami właściwego traktowania książek, dzieci obejrzały kreskówkę o bibliotece, wysłuchały  próśb książki, chętnie brały udział w zajęciach „Zgaduj-zgadula”, popisując się przy tym swoimi wiadomościami o ksiązkach.

DSC00400 (Copy)

Naprawdę wielką atrakcją była możliwość samodzielnie wybrać książki do czytania. Uroczystość zakończono wręczeniem pamiątek i dyplomów potwierdzających, że uczniowie zostali czytelnikami biblioteki oraz wspólnym zdjęciem.

Serdecznie dziękujemy Pani Swietłanie Gleb za treściwe i ciekawe zajęcia w bibliotece szkolnej.

Wychowawczyni 1c klasy Inessa Sinkiewicz