Świąteczny nastrój podczas lekcji

W ramach projektu ,,Tradycje bożonarodzeniowe“ 20 grudnia w 6c klasie odbyła się integrowana lekcja technologii i matematyki ,,Piernikowa choinka“.

dscf0125-copy

Lekcja miała na celu zachęcić uczniów do poszanowania uczuć narodowych, rozwijania możliwości twórczych i praktycznych oraz próby zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym.

Podczas lekcji szóstoklasiści, wykorzystując szablony gwiazd, tworzyli piernikową makietę choinki. Nauczycielka matematyki pomogła z trójkątów równobocznych nakreślić sześcioramienne gwiazdy.

Dzieci, pracując w grupach, przy pomocy różnorodnych technologii dekorowały swoje wyroby. Wreszcie uczniowie mogli omówić i ocenić swoje prace.

Nauczycielka technologii Swietłana Voytkevich oraz nauczycielka metodyk matematyki Irena Kisiel chwaliły uczniów za pomysłowość, zgraną pracę w grupach, wykorzystanie wiedzy i terminologii matematycznej. Samych uczniów cieszyła miła i ciepła atmosfera podczas pracy, bezpośredniość.

Na następnej lekcji ocenimy piernikowe choinki wykonane i sfotografowane w domu. Będziemy też rozmawiać o pakowaniu świątecznych prezentów oraz wykonamy pudełka do pakowania.

Nauczycielka technologii Swietłana Voytkevich

Nauczycielka metodyk matematyki Irena Kisiel