Studniówka w Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu

dsc_0565-copy
W środę, 15 lutego, uczniowie klas maturalnych z Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu rozpoczęli odliczanie 100 dni do matury.
Zgodnie z tradycją, w rytmie poloneza oraz walca, maturzyści 46 promocji pionu polskiego oraz litewskiego powitali wszystkich licznie zebranych na sali: rodziców, nauczycieli, przyjaciół, gości.
W tym roku szkolnym mamy 71 maturzystów, którzy podczas balu studniówkowego pozwolili sobie na przypomnienie lat szkolnych w stylu retro. Tak, jak sami podkreślili, słowo retro oznacza „wstecz”, więc było mnóstwo zabawnych wspomnień, tych z ławki szkolnej, spędzonych wśród przyjaciół, nauczycieli, dyrekcji oraz pod czułym i zatroskanym okiem rodziców.
Uczniowie klas przedmaturalnych, wręczając maturzystom symboliczne kalendarze, życzyli powodzenia oraz sukcesów w przygotowywaniu się do matury. Nie zabrakło też życzeń i pouczających przestróg od wychowawców oraz dyrektora gimnazjum Zbigniewa Maciejewskiego, który przypomniał uczniom o odpowiedzialności, która ma zachęcić do nauki, a nie odstraszać. Sukcesów w nauce oraz powodzenia na maturze życzył również przybyły na uroczystość starosta gminy Niemież – Włodzimierz Sipowicz.
Zegar maturalny już rozpoczął odliczanie do matury. Życzymy wszystkim maturzystom, aby owe magiczne sto dni przyniosły szansę na maturalny sukces i życie dorosłe, może często mniej beztroskie, ale jakże oczekiwane i upragnione.
Autor zdjęć – Anna Pawiłowicz-Janczys
Anna Pawiłowicz-Janczys
pedagog metodyk do spraw dzieci troski specjalnej,
starszy nauczyciel biologii Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu