Socialinis projektas „Mes draugiški gyvūnams“

Šiuolaikinė visuomenė pasidalijusi į dvi stovyklas. Vieni sako, kad šiais laikais nepakankamai ginamos net žmonių teisės, tai kam švaistyti laiką ir jėgas gyvūnams gelbėti? Kiti įsitikinę, kad likimas iš žmogaus gali atimti daug ką – gerą atlyginimą, solidžią pensiją, net darbą, bet nepajėgus atimti jautrios širdies.

Žmogaus pagalbos taip reikia mažiesiems mūsų broliams – tiems, kuriuos prijaukinome ir už kuriuos esame atsakingi.

Sakoma, kad švelniai ir atvira širdimi atiduodamas gerumas yra tarsi mažos sėklos, iš kurių išaugantys žiedai nuskaidrina mūsų gyvenimą.

Tikėdami gerumo galia organizavome socialinį projektą „Mes draugiški gyvūnams”, kuriuo buvo siekiama parodyti, jog kiekvienas gali dalintis savo gerumu ir pagelbėti vargstantiems bei kenčiantiems ar kažkada augintiems ir paliktiems gyvūnams, kurie patys už save kalbėti ar sau užsitikrinti šiltų namų negali. Gerumas užkrečia, vienija mus ir gali nuversti kalnus!

Nors gerus darbus reikia daryti tyliai, mes tikime, kad plačiau pasidžiaugus mūsų gimnazijos jaunų žmonių nesavanaudiškumu, atsidavimu šios idėjos bus įdomios kitoms bendruomenėms. Apie mokinių veiklas rašoma gimnazijos tinklalapyje.

Projekto tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į beglobių gyvūnų problemą bei skatinti pagalbą silpnesniems, mažesniems, nebūti abejingais.

Projekto uždaviniai:

• Ugdyti svarbiausias žmogaus savybes: gailestingumą, užuojautą, supratimą, meilę.
  • Ugdyti mokinių atsakomybės bei pareigos jausmą, kantrybę ir rūpestingumą.
  • Nagrinėti gyvūnų auginimo, priežiūros ir dresavimo klausimus.
  • Vykdyti prievartos ir žiaurumo prieš gyvūnus prevenciją.
  • Plėtoti mokinių kūrybiškumą, meninę saviraišką.

Projekto vieta: Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija

Projekto organizatoriai: technologijų mokytoja Svetlana Voytkevich, socialinė pedagogė Inga Kočiūnaitė – Poškė, psichologė Irina Šiškina

Projekto laikotarpis: 2015 m.spalio mėn. – gruodžio mėn.

Projekto gerumo akcijos data: 2015 m. lapkričio 17 d.

Numatomi projekto rezultatai:

• Atkreipti gimnazijos bendruomenės dėmesį į beglobių gyvūnų problemą.
  • Paskatinti Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko bedruomenės narius padėti beglobiams gyvūnams.
  • Padėti „Tautmilės“ prieglaudai rūpintis beglobiais gyvūnais.

Numatomos projekto pasekmės:

• Sukurti per technologijų ir dailės pamokas suvenyrus.
  • Padovanoti vaikų darbelius gerumo akcijos dalyviams.
  • Paskatinti gimnazijos bendruomenės iniciatyvumą, susivienijimą bei empatiškumą.

Įgyvendinto „Mes draugiški gyvūnams“ projekto aprašas:

I.Projekto veiklos

1. Informacijos apie projektą skelbimas.
  2. Pasaulinės gyvūnų dienos minėjimas.

2.1.  „Žmogaus ir gyvūnų partnerystės galimybės” – paskaita.

2.2.  „Atjautos diena” – pranešimas.

1. Ekskursija į Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Vilniaus rinktinės kinologijos centrą.
  2. Piešinių paroda “Mano augintinis”.
  3. Suvenyrų gamyba.
  4. Kinologo Karolio Grigaliūno (VŠĮ „Smartdog“) vizitas į gimnaziją.
  5. Kaniterapinės pagalbos centro prezidentės Ivetos Šikšnuvienės paskaita apie kaniterapiją.
  6. Gerumo akcija „Ištiesk pūkuočiui gerumo letenėlę”.

8.1.Akcijos dalyvių susirinkimas (savanorių instruktavimas, pareigų pasiskirtymas).

8.2.Pasirengimas akcijai (suvenyrų įpakavimas, numeravimas, aukojimo dėžutės apipavidalinimas)

8.3.Gerumo akcijos vykdymas (paaukotų pinigų rinkimas, loterijos numerių skirstymas, suvenyrų pagal pasirinktą numerį dalijimas)

8.4.Akcijos rezultatų skelbimas (paaukotų pinigų skaičiavimas)

Išvyka į „Tautmilės prieglaudėlę“ (paaukotų pinigų perdavimas, suvenyrų įteikimas)

II. Projekto tęstinumo numatymas

Socialinis projektas „Mes draugiški gyvūnams“ sulaukė ypatingo susidomėjimo, todėl numatoma sprojekto tęstinumas.

Gerumo ir savanorystės akcijos mūsų gimnazijoje tapo gražia tradicija ar net būtinybe. Jas vertina ir joms neabejingi mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, mielai prisideda buvę mokiniai. Apibendrinant galima teigti, kad projektas „Mes draugiški gyvūnams” bus ne vienkartinis.