Integrowana lekcja plastyki i technologii ,,Znaki wolności”

16 kwietnia w Gimnazjum im. św. R.Kalinowskiego w Niemieżu odbyła się integrowana lekcja plastyki i technologii ,,Znaki wolności”. Wzięli w niej udział nauczyciele plastyki i technologii z rejonu wileńskiego.

Nauczyciel plastyki Mirosław Briżis dokonał analizy rozwoju znaków i symboli wolności w kontekście historycznym. Wspólnie z uczniami IC klasy nauczyciel szukał odpowiedzi na filozoficzne pytanie, co to jest wolność.

Nauczycielka technologii Svetlana Voytkevich przypomniała opowiedziała uczniom o osobliwościach techniki rzeźbiarskiej.

Następnie uczestnicy przenieśli się do pracowni twórczej, gdzie uczniowie i nauczyciele tworzyli swoje modele pomnika  wolności. Po zakończeniu procesu twórczego trwała praca w grupach. Młodzi i doświadczeni twórcy zaprezentowali swoje prace, analizowali przedstawione modele rzeźb, oceniali wyniki.

Lekcja integrowana była udana i wywołała wiele pozytywnych wrażeń.

Svetlana Voytkevich, nauczycielka technologii Gimnazjum im. św. R.Kalinowskiego w Niemieżu

Tłumaczyła Beata Polakowska