,,A kiedy Wigilii przyjdzie czas”

Tradycje Jasełek od wieków wzbogacają przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia, dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń.

Od lat uczniowie klas początkowych i grupy przygotowawczej Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu zapraszają swoich najbliższych na przedświąteczne spotkanie. Wszyscy śpiewają dla Dzieciątka, oddają mu swoje serduszko i przesyłają pokłony.

W dniu 23 grudnia w świątecznie udekorowanej auli naszego gimnazjum odbyło się kolejne coroczne przedstawienie jasełkowe. Nasze spotkanie swoją obecnością zaszczycił ksiądz Nerijus Grigaliunas z parafii św. Teresy w Wilnie oraz katechetka siostra Jadwiga Naumowicz.

DSCF2146 (Copy)

Występujący zaprezentowali wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa, a na scenie pojawiły się takie postacie, jak Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie, góral i góralka, Trzej Królowie, marynarz, szewc i szwaczka, zwierzątka, listonosze, którzy składali Jezusowi swoje od serca płynące życzenia i dary. Mali artyści znakomicie zaprezentowali swoje talenty, w tym ,,śnieżynki” z klasy drugiej zatańczyły taniec do utworu P. Czajkowskiego ,,Walc kwiatów”, a uczennica klasy czwartej zaśpiewała solo kolędę ,,A kiedy Wigilii przyjdzie czas”. Na sali panowała magiczna aura, ze sceny płynęło dobro, piękno, miłość i wszystko to przybliżyło nam atmosferę Wieczoru Wigilijnego. Całości widowiska dopełniły tematyczna muzyka, kolędy i pastorałki, a także stroje aktorów i rekwizyty, za wykonanie których serdecznie dziękujemy rodzicom. Wszystko to sprawiło, że jasełka wypadły znakomicie.

Wicedyrektor gimnazjum, Pani Jadwiga Pumpaławicziene, złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia i wręczyła na ręce nauczycielek dyplomy za udział wychowanków w akcji dobroczynnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych ,,Zapal światełko w oczach dzieci”.

Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie księdza Nerijusa Grigaliunasa, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie nawzajem życzeń.

Panowała przyjazna, miła, ciepła atmosfera, ponieważ podczas takich spotkań czujemy się jak jedna duża rodzina.

Nauczycielki klas początkowych

Janina Bacewicz