Zbliżają się najpiękniejsze święta: Boże Narodzenie i Nowy Rok. Żadnego z tych świąt nie możemy wyobrazić bez choinki. Symbolizuje ona życie i zieleń, której tak brakuje zimą.

DSC01293 (Copy)

Z inicjatywy nauczycieli plastyki ogłoszono konkurs na najpiękniejszą świąteczną choinkę. W konkursie mogli wziąć udział wszystkie klasy naszego gimnazjum. I oto kоrytarze szkolne upiększyły bożonarodzeniowe drzewka z kartonu, gałązek, wełny, serwetek, płyt kompaktowych, a nawet dżinsu. W konkursie uczestniczyła cała społeczność szkolna. Do konkursu dołączyły się pracowniczki biblioteki, woźne oraz szatniarka. Dzisiaj możemy podziwiać aż 29 oryginalnych choinek.

Dzięki tej inicjatywie, pracy uczniów, nauczycieli i rodziców gimnazjum jest przygotowane na spotkanie świąt. Czasami wystarczy tak niewiele, żeby stworzyć coś nowego i pocieszyć bliźniego.