Archiwum miesiąca: listopad 2017

11 listopada jest najważniejszym świętem narodowym Polski

20171113_125444-copy

Święto jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Na Litwie uroczystoścć odbywa się na Rossie, gdzie jest pochowane serce Józefa Piłsudskiego-twórcy niezależnego państwa.

Uroczystość 11 Listopada to taki czas, kiedy okazujemy  swój patriotyzm.Święto Niepodległości Polski uroczyście uczcili uczniowie klas początkowych naszego gimnazjum. Uczniowie czytali legendy, baśnie i podania polskie, ilustrowali i wykonywali prace plastyczne, szykowali referaty ,,Miasta Polski”. 13 listopada odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości 11 listopada .

Na wstępie uczniowie klasy 3c opowiedzieli historię Dnia Niepodległości. Występy artystyczne rozpoczęli uczniowie klasy „4c”. Zaśpiewali piosenkę ,,Jestem Polakiem“. Ernesta Sys zadeklamowała wiersz H. Łochockiej ,,Słowa ojczyste“. Następnie  słuchaliśmy pięknej recytacji wierszy uczestników konkursu ,,Kresy 2017“. Patriotyczne uczucia budziła pieśń ,,Rota“ w wykonaniu uczniów klas początkowych.

Jetesmy dumni, że tradycja i historia mają szczególną wartość dla młodego pokolenia naszego gimnazjum.

Krystyna Zajanczkowska, starszy nauczyciel klas początkowych Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy , że w dniu 7 grudnia ( czwartek) br. o godz. 13.00 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Wilnie ( ul. Antokolska 1) odbędzie się Msza Święta w intencji śp. Gabriela Jana Mincewicza. Uprzejmie zapraszamy do udziału we Mszy Świętej administrację placówek oświatowych oraz młodzież klas starszych (gdyby była możliwość w strojach ludowych).