Wycieczka w ramach projektu „Region Kłajpedy: historia, kultura, osobowości”.

15 września liczna grupa najzdolniejszych i najbardziej aktywnych uczniów naszego gimnazjum udała się wraz z nauczycielkami Astą Diržiuviene, Christiną Masalską i socjalnym pedagogiem Ingą Kočiūnaite-Poške na wycieczkę do Klajpedy. Wycieczka ta jest częścią projektu – „Region Kłajpedy: historia, kultura, osobowości”. Projekt, który od marca do listopada bieżącego roku realizowany jest przez uczniów naszego gimnazjum pod kierownictwem nauczycielek Asty Diržiuviene, Christiny Masalskiej i byłej koleżanki Anny Mackel, ma na celu przekazanie uczniom mniejszości narodowych wiedzę o historii Litwy, zapoznanie ich z historią ” Małej Litwy”, regionu Kłajpedy , z dawnym rzemiosłem i gospodarstwem domowym Litwinów. Cieszymy się, że do organizowanych przez nas zajęć dołączyła społeczność gimnazjum „Aitvara” w Kłajpedzie. Projekt sfinansował Departament Mniejszości Narodowych przy Rządzie Republiki Litewskiej, oraz nasze gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za możliwość poznania historii, kultury i tradycji regionu klajpedzkiego.