Projekto „Klaipėdos kraštas: istorija, kultūra, asmenybės” išvyka

Rugsėjo 15 dieną didelis būrys gabiausių ir aktyviausių mūsų gimnazijos mokinių kartu su mokytojomis Asta Diržiuviene, Christina Masalska bei socialine pedagoge Inga Kočiūnaite-Poške vyko į Klaipėdą. Ši išvyka yra projekto „Klaipėdos kraštas: istorija, kultūra, asmenybės” dalis. Projekto, kurį nuo š.m. kovo iki lapkričio mėn. įgyvendina mūsų gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis Asta Diržiuviene, Christina Masalska bei buvusia kolege Ana Mackel, tikslas – suteikti žinių apie Lietuvos istoriją tautinių mažumų mokiniams, supažindinti juos su Mažosios Lietuvos, Klaipėdos krašto istorija, senaisiais lietuvininkų amatais, buitimi. Džiaugiamės, jog prie mūsų organizuojamų veiklų aktyviai prisijungė ir Klaipėdos ,,Aitvaro“ gimnazijos bendruomenė. Projektą finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, taip pat dalį pinigų skyrė mūsų gimnazija. Tad norėtume iš visos širdies padėkoti už suteiktą galimybę susipažinti Klaipėdos kraštu, jo istorija, kultūra, tradicijomis.

_________________________________________________________________________

15 września liczna grupa najzdolniejszych i najbardziej aktywnych uczniów naszego gimnazjum udała się wraz z nauczycielkami Astą Diržiuviene, Christiną Masalską i socjalnym pedagogiem Ingą Kočiūnaite-Poške na wycieczkę do Klajpedy. Wycieczka ta jest częścią projektu – „Region Kłajpedy: historia, kultura, osobowości”. Projekt, który od marca do listopada bieżącego roku realizowany jest przez uczniów naszego gimnazjum pod kierownictwem nauczycielek Asty Diržiuviene, Christiny Masalskiej i byłej koleżanki Anny Mackel, ma na celu przekazanie uczniom mniejszości narodowych wiedzę o historii Litwy, zapoznanie ich z historią ” Małej Litwy”, regionu Kłajpedy , z dawnym rzemiosłem i gospodarstwem domowym Litwinów. Cieszymy się, że do organizowanych przez nas zajęć dołączyła społeczność gimnazjum „Aitvara” w Kłajpedzie. Projekt sfinansował Departament Mniejszości Narodowych przy Rządzie Republiki Litewskiej, oraz nasze gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za możliwość poznania historii, kultury i tradycji regionu klajpedzkiego.