Edukacinė išvyka į Pasakų parką ,,Ar žinome Vilniaus legendas?“

2019 m. sausio 15 d., vykdant projektą „Legenda apie Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilę literatūros ir istorijos kontekste“, 8c klasės mokiniai kartu su mokytojomis Ana Mackel ir Christina Masalska nuvyko į Pasakų parką susipažinti su Vilniaus miesto legendomis bei pasigrožėti jas iliustruojančiomis šviesos projekcijomis. Esantis šalia daugiaaukščių namų miškas pasitiko mus netikėta tyla ir ramybe. Įžengę į Pasakų parką, tarp sniego apklotų medžių ieškojome pasislėpusių spalvotų Vilniaus legendų iliustracijų. Vaikščiodami miško takeliais, radome pasakojimą apie Vilniaus miesto įkūrėją – kunigaikštį Gediminą, prisiminėme, kada buvo įkurtas Vilniaus miestas ir ką simbolizuoja geležinis vilkas, paskaitėme apie žynį Lizdeiką ir Lietuvos globėją šv. Kazimierą, sužinojome apie Lietuvos masonus. Be abejo, nepamiršome ir apie mūsų išvykos tikslą – rasti legendų, pasakojančių apie Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Pasakų parke radome dvi tokias legendas. Mokinius ypač sudomino istorija apie magą Joną Tvardauską – vieną iš mistiškiausių XVI a. Vilniuje gyvenusių asmenybių. Pasak legendos, gedinčiam valdovui jis buvo iškvietęs Barboros Radvilaitės vėlę, kuri pasirodė veidrodyje. Įvykdę numatytą uždavinį, pilni patirtų įspūdžių, patraukėme namo. Toliau laukia kitas projekto etapas, padėsiantis geriau susipažinti su šiomis istorinėmis asmenybėmis bei atskleisiantis, kaip Vilniuje yra įamžinta jų meilės istorija.

Ana Mackel ir Christina Masalska