Mėnesio archyvas: gruodžio 2016

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai ir vėl kviečiami būti saugūs

14801004_736548786498436_1402354497_n

Dienoms sparčiai trumpėjant, labai svarbu pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu tamsiuoju paros metu. Rudens bei žiemos mėnesiai – tai ilgiausias ir tamsiausias metų laikas, lydimas lietaus, sniego, dažno rūko. Esant tokioms oro sąlygoms pėstieji tampa sunkiai pastebimi automobilių vairuotojams, ypač, jei, dėvėdami tamsius drabužius, nesegi atšvaito. Dažnai atšvaito nesegėjimas tampa skaudžių įvykių priežastimi.

Tad Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje jau ketvirtus metus organizuojamas prevencinis projektas „Būk matomas kelyje“. Šio projekto tikslas – paraginti mokyklos bendruomenę atsakingai nešioti atšvaitus,  kurie padėtų išvengti nelaimių tamsiuoju paros metu, ir atkreipti dėmesį į saugų elgesį gatvėse bei keliuose.

Visą spalio mėnesį 5-8 kl. ir I-IV gimnazijos kl. mokiniai, vadovaujami mokytojo Vytauto Arlausko,   per technologijų pamokas kūrė, atsakingai pjaustė, klijavo įvairiaspalvius atšvaitus, juos kruopščiai dailino. Lapkričio-gruodžio mėn. kartu su IA kl. mokinėmis Juste Luščinskyte, Daniele Laškaite, Viktorija Petraityte, Kotryna Rudych, Karina Kodyte, Laura Žukovskaja bei IIA kl. mokinėmis Erika Jakovlevaite bei Jurgita Juchevič organizavome saugaus eismo pamokėles patiems mažiausiems – pradinių klasių bei 5 kl. – mūsų gimnazijos mokinukams, Grigaičių pradinio ugdymo skyriaus bei Vėliučionių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikams. O siekdami stiprinti gimnazijos ryšį bei bendradarbiavimą su Nemėžio kaimo bendruomene, nepamiršome aplankyti ir Nemėžio lopšelio-darželio ugdytinių.

Pamokėlių metu mažuosius mūsų draugus džiugino šuniukas Amsis, buvo pateikiama svarbiausia informacinė medžiaga apie atšvaitų nešiojimą bei saugų eismą kelyje, demonstruojami animaciniai filmukai, organizuojamos diskusijos, viktorinos, piešiami svajonių atšvaitai, kuriamos su atsakingu elgesiu kelyje susijusios žaidybinės situacijos ir, be abejo, dalijami per technologijų pamokas vyresniųjų mūsų gimnazijos mokinių sukurti atšvaitai.

Projektas suteikė teigiamų emocijų visiems jo dalyviams: patys mažiausieji nuoširdžiai plojo katučių, išvydę visų vaikų mylimą draugą šuniuką Amsį ir rytą pradėję animaciniais filmukais, kiek vyresni aktyviai atsakinėjo į jiems užduodamus viktorinos klausimus ir džiaugėsi už teisingus atsakymus gavę po modernų ir madingą atšvaitą, vyriausieji didžiavosi pačių sukurtais dirbiniais, o  projekto organizatoriai mokytojai bei mergaitės, vedusios pamokėles, bent trumpam grįžo į nerūpestingą vaikystę ir kartu su mažiausiais smagiai dainavo linksmas daineles bei šoko ratelius.

Belieka tikėtis, kad šūkį  – „Būk matomas – prisisek atšvaitą, nes ir viena išgelbėta gyvybė yra daug!” – visi, dalyvavę projekte, prisimins ilgai, o kitais metais kupini naujų idėjų mes ir vėl pakviesime susitikti saugaus eismo pamokėlėse.

Lietuvių kalbos  mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė

Nariuotakojai mokykloje

img_6713-copy

Gruodžio 19 dieną mūsų gimnazijoje vyko zoologijos sodo “Mapeta” organizuota netradicinė pamoka “Nariuotakojai mokykloje”, kurioje dalyavo 0-5 klasių (lietuvių dėstomąja kalba) mokiniai ir jų mokytojos.

Erdvioje gimnazijos aktų salėje mokiniaiturėjo galimybę pamatytidaugybę įvairių rūšių nariuotakojų. Insektariumo darbuotojasvaikams įdomiai pasakojo apie vorus paukštėdas ir tarakonus, jų savybes bei gyvenimo būdą. Ne kiekvienas žinojo, kad Madagaskaro tarakonai saugodamiesi nuo paukščių šnypščia lyg gyvatės, o kitiems apskritai sparnuočių nereikia bijoti, nes atrodo panašūs į jų nemėgstamas bites! Daugiausiai laiko mokiniai praleido prie gyvalazdžių terariumo: skaičiavo, kiek jų ten slepiasi. Retai kam šią užduotį pavyko atlikti teisingai.

Mokiniams pamoka labai patiko. Jie gavo atsakymus į visus rūpimus klausimus.Svarbiausia – norintieji galėjo rankose palaikyti tarakoną!

 

                                             5a klasės auklėtoja Marina Beganskienė

Gerumo akcijos atgarsiai

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie mūsų gimnazijos organizuojamos Gerumo akcijos ir finansiškai parėmė pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso Vaikų skyriaus statybas.

Informuojame, kad Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos bendruomenė hospisui paaukojo 1787, 66 eurus.

Primename, kad prie mūsų gimnazijos organizuojamos Gerumo akcijos aktyviai prisidėjo ir kitos Vilniaus r. švietimo įstaigos, kurios gruodžio 15 d. Lenkų kultūros namuose, Gerumo akcijos baigiamajame renginyje paaukojo 4406, 78 eurus. Taigi iš viso surinkta 6194,44 eurus. Baigiamojo renginio metu mūsų gimnazijos teatras „Klajonė“ parodė spektaklį „Oskaras ir ponia Rožė“.

rug_4073-copy

Nuoširdžiai

Gerumo akcijos komitetas: mokiniai – savanoriai, Inga Kočiūnaitė-Poškė, Rasa Šventoraitytė, Vanda Artimavičienė, Božena Beleninik, Beata Poliakovska, Miroslav Brižis, Inesa Sinkevič, Edita Kod, Ana Mackel

 

Informaciją parengė Ana Pavilovič-Jančis

Nuotraukų autorius Jonatan Baranovski

received_1276129952457386

Sveikiname mūsų gimnazijos pradinių klasių mokinius, su pirmu sėkmingu startu sportinių šokių varžybose „Sniego šokis – 2016”.

Šokių treneris Vieslav Gaiževski

Nebūk naivus kelyje sąjunga skelbia Socialiai atsakingiausios mokyklos konkursą

sajunga

Nebūk naivus kelyje sąjunga nuo 2017 m. sausio 2 dienos iki birželio 1 d. (imtinai) skelbia Socialiai atsakingiausios mokyklos konkursą. Rengti šį konkursą paskatino tai, jog:
· pastaruoju metu plinta tragiški įvykiai dėl jaunimo neatsakingo ir neapgalvotai pasirinkto keliavimo būdo,
· sparčiai plinta jaunimo neatsargus ir naivus bendravimas socialiniuose tinkluose su nepažįstamais asmenimis,
· vis populiarėja bendrakeleivių paiešką internete,
· paskutiniu metu ypatingai didėja mokinių dingstamumas,
· Europoje Lietuva pagal prekybą žmonėmis bei dingusių žmonių skaičių yra tarp lyderių,
· Sąjunga siekia skatinti bendrojo ugdymo mokyklas populiarinti savanorišką veiklą.

„Šio nacionalinio konkurso tikslas apjungti visas bendrojo ugdymo mokyklas, kurios ne tik įsijungtų į Nebūk naivus kelyje sąjungos kuruojamas iniciatyvas, bet svarbiausia, kad po savo skliautais įkurtų Sąjungos savanorių padalinius, kuriuose miesto bei rajono vaikai atrastų tiek pačią sąjungą tiek savanoriškos veiklos galimybes”, – teigia sąjungos prezidentas Mindaugas Jonušas.

Konkursas baigiasi birželio 1 d. Būtent Tarptautinę vaikų ginimo dieną bus paskelbtos socialiai atsakingos mokyklos.

Šios bendrojo ugdymo mokyklos ne tik bus apdovanotos, tačiau ir pagarsintos kaip socialiai atsakingiausios šalyje.

​P.s. Aie publikavimą pranešti.​

​P.S. SĄJUNGOS VARDAS RAŠOMAS BE KABUČIU​

Pagarbiai,
Mindaugas Jonušas
Nebūk naivus kelyje sąjungos (NNKS) prezidentas
Tel. +370 610 92839
El. p. mindaugasnnks@gmail.com<mailto:mindaugasnnks@gmail.com>
https://www.facebook.com/Nebuknaivuskelyjesajunga/
[Atvaizdą pašalino siuntėjas.]

Nebūk naivus kelyje sąjungos   psichologinės tarnybos, kuri teiks pagalbą aukoms, vienaip ar kitaip nukentėjusioms nuo neatsakingo keliavimo, tel. 8 613 11344.

Nemėžio gimnazijos jaunimo viešnagė Briuselyje: nauji įspūdžiai ir naudinga patirtis

dsc_0415

Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos jaunimas, projekto „Gyvenu laisvai“, komandos „Vilnija“ dalyviai, lydimi mokytojų Anos Mackel ir Anos Pavilovič-Jančis, kartu su Trakų r. Rūdiškių gimnazijos projekto „Gyvenu laisvai“ komandos „Trakas“ dalyviais lapkričio 27-gruodžio 2 dienomis lankėsi 3 Europos sostinėse.

Nemėžio ir Rūdiškių jaunimas (iš viso 36 jaunuoliai) paragintas VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centro” dalyvavo Europos Parlamento Biuro Lietuvoje organizuojamame konkurse „Euroscola“, kuriame laimėjo kelionę į Briuselį.

„Ši kelionė kažkas tobulo. Tai mano pirmoji kelionė į tolimesnį užsienį, anksčiau teko lankytis tik Lenkijoje ir Latvijoje, todėl man net trūksta žodžių įspūdžiams nupasakoti, – įspūdžiais dalijasi Justina. – Europos Parlamente bendravome su parlamentarais. Daugiau sužinojome apie šią instituciją, jos narius, veiklą, gavome motyvacijos dirbti Lietuvai, stengtis dėl jos.“

Pirmąją dieną, po ilgos kelionės per Lenkiją, pasiekėme Lenkijos miestelį prie Vokietijos Žepin, kuriame apsistojome nakvynei. Kitą dieną iškeliavome link Vokietijos sostinės Berlino, kuriame apžiūrėjome Berlyno sienos fragmentus, Brandenburgo vartus, pasivaikščiojome UnterdenLinden gatve, buvome prie Reigstago, Potsdamo aikštėje, kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčioje, apsilankėme keliose kalėdinėse mugėse.

Vakarop pasiekėme nakvynės vietą pasienyje su Belgija, o sekančią dieną po pietų jau buvome Briuselyje. Iš karto apsistojome prie Atomiumo, kuris savo didumu ir projekto idėja nustebino ne vieną mokinį. Vakare taip pat aplankėme Didžiąją aikštę su gildijų namais, Berniuko skulptūrą ir Katedrą.

Lapkričio 30 dieną buvome pakviesti į interaktyvų informacijos centrą – Parlamentariumą. „Tai itin naujoviškas informacijos centras, puiki vieta pasiruošti istorijos egzaminui. Čia labai daug informacijos apie Europos Sąjungos istoriją, jos žinomus žmones… Norėtųsi dar kartą čia sugrįžti ir viską ramiai patyrinėti, – įspūdžiais dalijosi mokinė Justina. – Pagal informacijos pateikimą Parlamentariumas man pasirodė panašus į Valstybės pažinimo centrą, kuris randasi Vilniuje.“

O štai kita mokinė Iveta pastebėjo, kad šiame centre galima ne tik daug sužinoti apie Europos Parlamento darbą, virtualiai susipažinti su kiekvienu jo nariu, bet ir pasidairyti po ES šalis, prisiminti jų istoriją. Čia, pavyzdžiui, iškabintos nuotraukos, įprasminančios istorinį Baltijos kelią, Sausio 13-osios įvykius.

Tą pačią dieną jaunuoliai lankėsi Europos Parlamento būstinėje Briuselyje, kur susipažino su jo veikla, stebėjo EP posėdį, kuriame buvo svarstomi 2017 m. ES biudžeto klausimai. Daugeliui mokinių buvo nauja ir netikėta, kad Europos Parlamento nariai iš Lietuvos sprendžia ne tik mūsų valstybės, bet bendras visos Europos Sąjungos problemas. Po šio vizito jaunuoliai gerai įsidėmėjo, kad nuo šalies dydžio priklauso, kiek vietų ji turi Europos Parlamente, kad tarp 751 Europos Parlamento narių daugiausiai atstovų turi Vokietija – 96, o Lietuvai tenka 11 narių ir kas jie tokie.

Apsilankymas Europos Parlamente ne tik pagilino mūsų visų žinias apie EP, bet ir sustiprino mokinių jausmą mylėti ir gerbti savo šalį bei dirbti ir stengtis dėl jos.

Sekančią dieną pasiekėme Amsterdamą, kuris pasitiko mus šiltu oru ir kanalais, kuriais plaukėme laivu, stebėdami Amsterdamo gatvių gyvenimą, istorinius ir naujus pastatus. Lankėmės Madam Tiusso muziejuje, buvome Damo aikštėje. Iš Amsterdamo pasukome namų link. Paskutinę kelionės naktį praleidome Lenkijos Žepino miestelyje. Ryte saulei išaušus keliavome namo, grožėdamiesi Lenkijos vaizdais, žaidžiant klausimų-atsakymų žaidimą apie kelionę bei dalindamiesi įspūdžiais ir prisiminimais apie aplankytas šalis.

Anot Justinos, tokios kelionės įkvepia nesėdėti užsidarius, tačiau, antra vertus, jos padeda suprasti ir patvirtina seną posakį: „visur gerai, bet namuose geriausia.“ „Per tas šešias dienas, labai pasiilgau Lietuvos,“ – prisipažįsta gimnazistė. Panašiai mano ir Iveta: „Pažinti pasaulį, kitas šalis yra labai svarbu, bet grįžtant į Lietuvą pajutau, kaip gera čia grįžti, kokia man brangi ši šalis“.

Esame ypač dėkingi už pagalbą organizuojant kelionę VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centrui“, kelionės finansavimą Europos Parlamento Informacijos biurui bei Nemėžio gimnazijos direkcijai už jaunimo iniciatyvų skatinimą.

Tariame ačiū draugams iš Trakų r. Rūdiškių gimnazijos už smagiai praleistą laiką kartu kelionės metu. Mums ir mūsų draugams ši kelionė buvo labai įsimintina. Džiaugiamės, kad projekto „Gyvenu laisvai“ bei šios kelionės dėka mūsų jaunimo gyvenimas tapo įdomesnis ir turtingesnis. Pastebėjome, kad tai juos paragino mylėti ir gerbti savo kraštą, kultūrą ir tradicijas bei stengtis ir dirbti vardan visų Lietuvos piliečių gerovės.

Ana Pavilovič-Jančis

Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos

specialioji pedagogė metodininkė,

biologijos vyresn. mokytoja