„BON PIERWSZAKA” – Litwa, 2022

Rodzice ucieszyli się z pomocy finansowej w postaci „Bonu Pierwszaka” i składają szczere podziękowania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polski, Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz organizacji koordynującej powyższego projektu na Litwie – Stowarzyszeniu Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.

Z otrzymanych środków 1 września 10 uczniów klasy 1c Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu i 3 uczniów klasy 1p Filii Nauczania Początkowego w Grygajciach otrzymało kompletne wyprawki z artykułami szkolnymi i tornistrami. Pozostałe środki dla każdego ucznia w kwocie 470 zł. w całości przeznaczone na dodatkowe zajęcia uzupełniające z języka polskiego lub wykładane w języku polskim, warsztaty lub inne zajęcia edukacyjne.