Mėnesio archyvas: gruodžio 2019

Gimnazijos bendruomenės nariai ir vėl kviesti būti saugūs

Dienoms sparčiai trumpėjant, kyla būtinybė pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu kelyje. Rudens ir  žiemos mėnesiai – ilgiausias, tamsiausias metų laikas, lydimas darganos, lietaus, sniego, dažno rūko. Esant tokioms oro sąlygoms pėstieji tampa sunkiai pastebimi automobilių vairuotojams, ypač, jei, dėvėdami tamsius drabužius, nesegi atšvaito. Dažnai atšvaito nesegėjimas tampa skaudžių įvykių priežastimi.
Kad gražiausias metų šventes pasitiktume saugiai, mūsų gimnazijoje organizuotas jau tradiciniu tapęs prevencinis projektas „Būk matomas“, kurio tikslas – paraginti mokyklos bendruomenę atsakingai nešioti atšvaitus,  kurie padėtų išvengti nelaimių tamsiuoju paros metu, ir atkreipti dėmesį į saugų elgesį gatvėse bei keliuose. Vyresniųjų klasių mokiniai pasirūpino tiek savo, tiek  mažųjų draugų saugumu. Net porą mėnesių 5-8 kl. bei  I-III gimnazijos klasių mokiniai, padedami mokytojo Vytauto Arlausko, per technologijų pamokas kūrė, pjaustė, klijavo įvairiaspalvius atšvaitus, juos kruopščiai dailino.  Gruodžio mėnesį kartu su IVA kl. mokinėmis Juste Luščinskyte, Daniele Laškaite, Viktorija Petraityte, Laura Žukovskaja, Vilma Okaite organizavome saugaus eismo pamokėles patiems mažiausiems – priešmokyklinių ir  pradinių klasių mokiniams, dalijome pačių padarytus atšvaitus, pasakojome, kaip teisingai juos nešioti. Pamokėlių organizatorės, išdalinusios atšvaitus, padėjo juos taisyklingai pritvirtinti prie kuprinių, striukių, kvietė vaikučius pasirūpinti ne tik savo, bet ir šeimos narių saugumu.
 Belieka tikėtis, kad šūkį  – „Būk matomas – prisisek atšvaitą, nes ir viena išgelbėta gyvybė yra daug!” – visi, dalyvavę projekte, prisimins ilgai, o kitais metais kupini naujų idėjų mes ir vėl pakviesime susitikti saugaus eismo pamokėlėse.
Asta Diržiuvienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Kitokia pamoka

Š. m. gruodžio 17 d. būrelis mūsų gimnazijos 5a klasės mokinių per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką mokėsi netradiciškai – jaukioje Nemėžio miestelio bibliotekoje. Jos vedėja p. Česlava Šatkevič vaikams  paaiškino elgesio bibliotekoje bei naudojimosi knygomis taisykles, pamokė, kaip nepasiklysti tarp knygų gausos, kaip išsirinkti reikalingą knygą. Mokiniai sužinojo, kaip tapti nauju skaitytoju ir gauti skaitytojo pažymėjimą.
P. Česlava buvo paruošusi jauniesiems smalsuoliams  klausimų apie pačias gražiausias metų šventes, su mokinukais diskutavo apie Kūčių bei Kalėdų papročius, visi kartu skaitėme ir aptarėme nuostabią kalėdinę pasaką. Vaikai labai drąsiai ir linksmai pasakojo, kaip Kūčias, Kalėdas švenčia namuose, mokykloje, kokių tradicijų laikosi. Po smagių pašnekesių organizuotas edukacinis – kūrybinis užsiėmimas – mokiniai kūrė žaismingus knygų skirtukus ne tik sau, bet ir artimiesiems.   P. Česlava patarė, kaip įgyvendinti jų sumanymus, kaip gražiau išlankstyti, nuspalvinti ar iškirpti. Vaikai su dideliu susidomėjimu įsitraukė į smagią veiklą ir pasigamino įvairių spalvingų, žaismingų kalėdinių  knygų skirtukų. Skirtukų kūryba buvo labai intensyvi, visi išties dirbo nuoširdžiai. Susitikimo pabaigoje p. Česlava pakvietė mokinius tapti naujais bibliotekos skaitytojais.
 Pasidžiaugę kitokia, nei įprasta, pamoka, įsitikinę, kad Kalėdos – stebuklų metas, ir gavę saldžių dovanėlių, mokiniai grįžo namo savo įspūdžiais pasidalinti su artimaisiais.
Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos vedėjai p. Česlavai Šatkevič už svetingą priėmimą ir tikimės tolesnio įdomaus bei sėkmingo bendradarbiavimo.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, 5a kl. auklėtoja Asta Diržiuvienė

Edukacinis užsiėmimas „Pirmoji pažintis su robotais“

Š. m. gruodžio 9 d. mūsų gimnazijos penktokai dalyvavo „Giliuko“ laboratorijos organizuotame edukaciniame   užsiėmime „Pirmoji pažintis su robotais“, kuris finansuotas iš Kultūros paso. Šios edukacijos tikslas – susipažinti su robotų atsiradimo istorija literatūroje ir pop kultūroje bei patiems sukonstruoti judantį, besisukantį robotuką.
5a, 5b, 5c  mokiniai edukacijos metu sužinojo, kad žodį „robotas“ sugalvojo visai ne mechanikas, o rašytojas. Daugelis rašytojų rašė kūrinius, kuriuose herojai buvo ne vien tik žmonės, bet ir robotai. Skaitytojai dievino mokslinę fantastinę literatūrą, kurioje vaizdžiai buvo pasakojama apie tai, kokia gali būti ateitis. O ateityje buvo vaizduojama daugybė unikalių ir nežinomų technologijų, minimi robotizuoti humanoidai, gyvensiantys tarp žmonių. Po Antrojo pasaulinio karo buvo pradėti gaminti pirmieji robotai – žaislai. Mokinukai ne tik pamatė, kaip atrodė pirmieji robotai – žaislai, bet ir patys iš skirtingo tipo medžiagų sukonstravo  roboto modelius. Visiems buvo labai smagu, kai  sujungus elektros šaltinį su varikliu, robotai pradėjo  judėti ir suktis.
Dėkojame Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos technologijų vyresniajai mokytojai Jolitai Stapurevičiūtei už pirmąją pažintį su robotais ir smagiai bei prasmingai praleistą laiką.

5a, 5b, 5c klasių auklėtojai

Baigiamajam mokyklų kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvų pristatymo renginiui pasibaigus

Š. m. gruodžio 6 dieną mūsų gimnazistai kartu su draugais iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos bei kitų ugdymo įstaigų dalyvavo baigiamajame Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų mokyklų tarpkultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvų pristatymo renginyje, kurį organizavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Jame buvo pristatytos jaunimo komandų iniciatyvos-projektai, vykdyti 2019 metais. Norime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazija, pateikusi paraišką Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, gavo finansinę paramą projekto „Neatrasti Lietuvos istorijos ir kultūros puslapiai“ vykdymui ir sėkmingai jį įgyvendino.
Per lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, geografijos, technologijų pamokas didesnį dėmesį skyrėme etnokultūros programos įgyvendinimui, labiau gilinomės į mūsų krašto papročius, tradicijas, domėjomės tarmėmis, organizavome viktoriną, skirtą Lietuvos  vietovardžių metams paminėti,  vykome į Lietuvių kalbos institutą,  net 2 dienas keliavome po kalvotąją Žemaitiją ir grožėjomės šio etnografinio regiono savita kultūra, papročiais, gamta  bei unikalia tarme.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė

5b klasės mokiniams netradicinė diena lapkričio 26 tikrai buvo neįprasta. Penktokai dalyvavo edukacinėje programoje, kurį vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre įkurtoje Jaunojo tyrėjo laboratorijoje.
Mokslinis tyrimas dažnai neatsiejamas nuo eksperimentinės veiklos laboratorijoje. Čia jaunųjų tyrėjų  būrį supažindino su įspūdingų eksperimentų pasaulių,  parodė,  kokie svarbiausi etapai turi būti įveikti atliekant  tyrimus, ką reiškia pačiam atlikti eksperimentus ir atrasti naujus dalykus. 5b klasės mokiniai  piešdami, žaisdami, diskutuodami, stebėdami ir atlikdami praktinę užduotį susipažino su pirmaisiais žingsniais mokslinio eksperimento kelyje. Jie patys atliko nepaprastus eksperimentus ir  pamatė, kad tai labai įtraukiantis užsiėmimas, skatinantis atradimo džiaugsmą ir kūrybiškumą.
5b klasės auklėtoja Svetlana Voytkevich