Mėnesio archyvas: lapkričio 2019

Š.m. lapkričio 26 d. mūsų gimnazijos mokiniai mokėsi netradiciškai – vyko į ekskursijas, edukacines programas ir pamokėles.
5a klasės mokiniai lankėsi pagrindinėje Lietuvos šventovėje – Vilniaus katedroje, leidosi į paslaptingus jos požemius bei dalyvavo smagiame edukaciniame užsiėmime Bažnytinio paveldo muziejuje. Nusileidę į katedros požemius, pamatėme senąsias kapavietes, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Gidė mums papasakojo  apie šventovės, stovinčios vienoje iš seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis, supažindino su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Juk įdomu, ką gali „pasakyti” plytos, puodų duženos ar net kaulai?! Išėjus iš požemių mūsų laukė  smagi praktinė dalis Bažnytinio paveldo muziejuje, kurioje penktokai tapo rimtais archeologais. Specialiais įrankiais kasinėjome paruoštus „kultūrinius sluoksnius“, kuriuose laukė ne vienas įdomus radinys. Drauge aiškinomės, ką surasti daiktai gali pasakyti apie katedrą, jos požemius ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones.
Namo grįžome pilni įspūdžių ir susidomėję archeologo profesija.
5a klasės auklėtoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  metodininkė Asta Diržiuvienė

Atvira lietuvių kalbos ir tikybos pamoka 5-8 klasių mokiniams „Ką reiškia būti šventuoju?“

Lapkričio 21 dieną, per 6-tą pamoką aktų salėje vyko atvira lietuvių kalbos ir tikybos pamoka 5-8 klasių mokiniams „Ką reiškia būti šventuoju?“, skirta gimnazijos globėjo, šv. Rapolo Kalinausko dienai paminėti.
Renginio metu, žiūrėdami trumpus filmukus ir klausydamiesi tikybos vyresniosios mokytojos Rasos Arslan bei IIA klasės mergaičių pranešimų, mokiniai sužinojo, ką reiškia šventumas, kaip jo galima siekti, prisiminė pasaulio ir Lietuvos šventuosius. Neapsiėjo ir be namų darbų, kuriuos vaikai gavo, išgirdę Bruno Ferrero istoriją pavadinimu ,,Šventasis“: kasdien daryti gerus darbus.
Ana Mackel, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Konferencija „MAN VISI GERI IR VISUS MYLIU“

Lapkričio 8 d. mūsų gimnazijos IVC klasės mokiniai Agata Šalkovskytė, Kamila Šustavicka ir Daniel Prokopovič dalyvavo Vilniaus r. Rukainių gimnazijos organizuotoje Vilniaus rajono bendrojo ugdymo švietimo įstaigų IG-IVG (9-12) klasių mokinių konferencijoje „MAN VISI GERI IR VISUS MYLIU“, skirtoje 150-osioms Juozo Tumo-Vaižganto metinėms ir Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Renginio dalyviai skaitė pranešimus apie Juozo Tumo-Vaižganto asmenybę, jo kūrybinį palikimą, dalinosi savo patirtimi ir mintimis apie toleranciją ir kitas vertybines nuostatas.

Konferencija paliko malonų jausmą, kad jauni žmonės yra jautrūs šių dienų realijoms, geba mokytis iš kitų, dalintis savo gerumu su kitais.

Nuoširdžiai dėkojame konferencijos organizatoriams – Rukainių gimnazijos vadovui Olegui Nikončik, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms metodininkėms Lilijai Jeremejevai, Oksanai Aleknavičius, socialinei pedagogei Jovitai Gilevič – už šiltą, jaukų ir prasmingą renginį.

Ana Mackel, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė