Mėnesio archyvas: vasario 2015

Susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene

IMG_3769 (Copy)

Vasario 6 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko antrasis susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene. Šį kartą pradinių klasių (lietuvių dėstomąja kalba) mokinukai išgirdo jos pasakojimą apie tai, kaip gimė knygos „Girgždulis ir Dorotėja“ bei „Verpėjėlė“. Mažieji labai džiaugėsi galėdami save išbandyti ir literatūrinėse – kūrybinėse pamokėlėse. Mokiniai mielai kūrė trumpus pasakojimus, juos pristatė ir rašytojos buvo apdovanoti knygomis.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė VILMA MOLYTĖ

„Atvira judesio erdvė“

2015 m. vasario 19 – 20d.  Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijoje vyko netradicinių pamokų dienos, todėl mūsų mokyklos kūno kultūros mokytojų Teresos Jakubovskos ir Alos Belevič dėka buvo organizuotas sporto renginys„Atvira judesio erdvė“. Jame dalyvavo visos 5-11 kl. mergaitės. Jos šok savo kūrybos šokius, kuriuos sukūrė pamokų metu. Mergaites vertino komisija, kurią sudarė gimnazijos mokytojai, soc. pedagogė, pavaduotoja ir mokinys. Vėliau visos merginų komandos, gavo diplomus su padėka už dalyvavimą ir nominacijomis. Renginio metu netrūko gerų emocijų, nuoširdžių šypsenų ir pakilios nuotaikos.

Pažintinė – edukacinė išvyka po Šiaurės Europos šalių sostines

Vis dažniau mokytojai ieško įvairių mokymo būdų, kad labiau sudomintų mokinius dėstomais dalykais. Tai pavyksta vedant netradicines, integruotas pamokas. Dėl to kartais net  tenka paieškoti viliojančių turizmo agentūrų pasiūlymų. Būtent tokiu edukaciniu pasiūlymu pasinaudojo Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai bei mokytojai ir sausio 30 d. – vasario 2 d. vyko į pažintinę ekskursiją po Helsinkį, Stokholmą ir Taliną. Iki Estijos sostinės nuvažiavę autobusu, kelionę tęsėme kruiziniu laivu, gėrėdamiesi nepakartojamu kraštovaizdžiu,  vydamiesi vėją bei grožėdamiesi tai tolstančiomis, tai artėjančiomis bangomis Baltijos jūroje.

DSC_7050 (Copy)

Pirmą dieną mūsų laukė apžvalginė ekskursija po Suomijos sostinę Helsinkį Pamatėme Senato aikštę su aplinkiniais administraciniais pastatais, Rotušę, Prezidento rūmus, Nacionalinį dramos teatrą, Parlamentą. Pasivaikščiojome po gražų parką, kuriame pastatytas orginalus paminklas garsiam suomių kompozitoriui J. Sibelijui, grožėjomės garsiąja uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia, skaičiavome laiptelius, vedančius į baltąją Helsinkio katedrą. Užsukome ir į Pinigų muziejų. Vakarojome didžiuliame laive, kuriame parengta laisvalaikio programa neleido nuobodžiauti nei mažesniam, nei vyresniam : grojo gyva muzika, vyko diskotekos, karaokė konkursai, vakaro šou programa, veikė žaidimų kambariai.

Kitą rytą  artėdami prie Stokholmo grožėjomės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Ekskursijos vadovė supažindino su Švedijos sostinės geografine padėtimi, žymiausiomis lankytinomis vietomis, aptarė valstybės simboliką, valdymo formą, piniginius šalies vienetus ir ant jų vaizduojamas Švedijos asmenybes, supažindino su gyventojų tradicijomis bei šventėmis. Skaitykite toliau