Mėnesio archyvas: lapkričio 2014

KALĖDINĖ GERUMO AKCIJA!

Artėjant gražiausiai metų šventei šv. Kalėdoms, Vilniaus rajono socialiniai pedagogai skelbia akciją „Įžiebk šypseną vaiko akyse”, kurios tikslas – nudžiuginti dovanomis Vilniaus r. Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro vaikus.

Centro vaikams labiausiai reikia būtiniausių higienos reikmenų (šampūno, dušo žėlės, muilo, dezodoranto, dantų pastos ir pan.), žieminių aksesuarų (kepurių, pirštinių, šalikų), būtiniausių mokyklinių prekių (sąsiuvinių bei rašymo priemonių, pieštukų, flomasterių, kreidelių ir pan.).

Prisidėk prie kalėdinės akcijos!!!

Dovanėles iki gruodžio 16 d. pristatyti socialinei pedagogei į 5 kabinetą.

 

gerumo_akcija

Dailės mokytojų seminaras

2014 m. lapkričio 21 d.  Nemėžio šv.Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko dailės mokytojų seminaras. Mokytojai susirinko į aktų salę ir buvo pasveikinti mokyklos direktoriaus  Z. Maciejevskio ir mokinių: penktokių kvarteto bei gimnazijos choro.

Dailės mokytojas Miroslav Brižis pakvietė visus į sporto salę, kur pristatė gausybę įvairių kūrybinių darbų – tai ir erdviniai laivai, lėktuvai ir malūnėliai iš šiaudų, floristikos darbai bei mozaika. Įspūdingai atrodė kolektyviniai mokinių grafikos darbai. Pranešėjas pasidalijo savo patirtimi, kaip panauduoti netradicines medžiagas,  kuriant dekoracijas mokykloje. Visi seminaro dalyviai buvo nustebinti didžiulio ploto nutapytomis teatro dekoracijomis.

DSCF2778 (Copy)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dailės  kabinete mokytojai dalyvavo praktiniame užsiėmime , kurį pravedė dailės mokytoja metodininkė Svetlana Voytkevich.  Seminaro dalyviai buvo supažindinti su sausos freskos kūrimo ypatybėmis, įvairiomis priemonėmis kūrybiškumui atskleisti ir sukūrė  freskos pavyzdį.  Dailės mokytoja metodininkė Alytė Mieliūnienė dalinosi patirtimi bei atradimais, kaip kurti paveikslus mišria technika, naudojant netradicines medžiagas. Dailės mokytojams buvo pristatyti autorės nauji meno kūriniai.

Mokytojai aptarė 2015 metų dailės olimpiados paskelbtą temą. Renginį vainikavo teatro „Klajonė” puikus pasirodymas (vadovė lenkų kalbos mokytoja ekspertė Božena Beleninik). Tikimės, kad pedagogų pasidalijimas sukaupta gerąją darbo patirtimi bei atradimais suteiks didžiulės naudos ir idėjų, kaip  padidinti užsiėmimų su mokiniais intensyvumą ir kūrybiškumą,  atrasti kelius į kiekvieno vaiko širdį.

Dailės mokytoja metodininkė Svetlana Voytkevich

Lapkričio 17d. minėjome poetės S. Nėries 110-ąsias gimimo metines. Ta proga gimnazijos IIB ir IVA klasių moksleiviai su lietuvių kalbos mokytoja I. Fondiene parengė stendą. Per pamokas vyko poetės eilėraščių skaitymai. IIC klasės mokinė Agata Lokutijevska eilėraštį „Jaunystė” skaitys ir Rašytojų sąjungos klube vyksiančiame renginyje (gruodžio 3d.)

IMG_2137 (Copy)

 

Lietuvos mokinių parlamento rinkimai

20141105_105528 (Copy)

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 5 dieną Vilniaus rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje vyko rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą (LMP). Atstovauti Vilniaus rajono savivaldybės mokinių interesams pretendavo 27 kandidatai.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Valentina Kvaraciejienė pasveikino aktyvius mokinius, atkakliai siekiančius savo tikslo, supažindino su rinkimų taisyklėmis, pristatė komisijos narius.

Visi pretendentai prisistatė, papasakojo apie tai, ką bandytų nuveikti, tapę LMP nariais. Po pasisakymų vyko balsavimas. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad ateinančius dvejus metus Vilniaus rajono savivaldybės mokinių interesams LMP atstovaus Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinė Aušrinė Napeklytė, Rudaminos „Ryto“ gimnazijos mokinys Deimantas Tumas ir  Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos mokinys Daniel Poplavski.

Mokyklos bendruomenė džiaugiasi Aušrinės Napeklytės pergale ir linki jai ryžto, energijos ir sėkmės darbe.

Parengė vyresn. socialinė pedagogė Inga Kočiūnaitė 

Padėka nuostabiems kaimynams

Vienas iš Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos prioritetų yra saugus vaikas saugioje mokymosi aplinkoje. Dėl tos priežasties buvo nuspręsta sporto aikštyną aptverti metaline tinkline viela, kad mokiniams bežaidžiant kamuolys nenuriedėtų į gatvę ir būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Kadangi steigėjas tokių galimybių neturi, buvo kreiptasi pagalbos į UAB „PakMarkas“ direktorių Virginijų Gumbaragį. Kaimynas mūsų prašymui neliko abejingas. Atlikus topografinę geodezinę nuotrauką ir ją detaliai išanalizavus, UAB „Tvora“ darbuotojai aptvėrė gimnazijos futbolo stadioną iš gatvės pusės. Atlikti darbai kainavo 45 tūkstančius litų, kuriuos skyrė UAB „PakMarkas“.

Gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja UAB „PakMarkas“ direktoriui Virginijui Gumbaragiui už supratingumą, pagalbą užtikrinant saugią vaikų aplinką ir didelę finansinę paramą bei džiaugiasi turėdama tokius nuostabius kaimynus.

Gimnazijos bendruomenės vardu direktorius Zbigniev Maciejevski

100_1582 (Copy) 100_1583 (Copy) 100_1584 (Copy)

Konfliktų išvengsime

Šių metų lapkričio 4 dieną Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje lankėsi Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologas Mykolas Valainis. Svečias organizavo netradicines pamokas – paskaitas 8 klasių, I ir II gimnazijos klasių mokiniams bei mokytojams.

 

pamoka1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Net šešios mokinių grupės dalyvavo praktiniuose mokymuose apie konfliktus ir jų sprendimo būdus. Kadangi kiekvienam žmogui kartais tenka pakliūti į sudėtingas bendravimo situacijas, ši tema pasirodė besanti labai aktuali. Lektorius trumpai pristatė konflikto sampratą, tipus bei struktūrą, bet daugiausia dėmesio skyrė konkrečių gyvenimiškų situacijų analizei, praktinėms veikloms – rolių žaidimui, simuliacijoms ir kt. Mokiniams rūpėjo išbandyti įvairius konfliktinių situacijų sprendimo variantus bei atrasti jiems labiausiai tinkančius modelius.

 

pamoka2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mokytojai išklausė paskaitą „Emocinio „perdegimo“ sindromas ir jo prevencija“, kurios metu buvo pristatytos darbinės veiklos, santykio su kitais žmonėmis bei savimi grėsmės, galinčios lemti emocinį „perdegimą“. Buvo aktyviai diskutuojama, kaip atrodo ir jaučiasi emociškai „perdegęs“ žmogus. Be to, lektorius pristatė konkrečias rekomendacijas, kaip mokytis brėžti tarpasmeninių santykių ribas ir nepasiduoti kitų neigiamoms emocijoms.

Reikia tikėtis, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai, dalyvavę šiose paskaitose, ne tik išgirdo naudingų patarimų, bet ir galės pritaikyti juos konkrečiose gyvenimo situacijose.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Asta Diržiuvienė