Mėnesio archyvas: kovo 2014

Apie mokinių sukurtą filmuką „Ateities mokykla“

DSC00028

 

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai sukūrė filmuką apie mokyklą, regimą skirtingų kartų akimis, pelniusį garbingą trečiąją vietą Vilniaus rajono tarpmokykliniame kūrybinės raiškos konkurse „Ateities karjera – kas tai?“

Dalyvavimą šiame projekte inicijavo gimnazijos karjeros koordinatorė Zinaida Muchlia. Komandą suburti ir filmavimo darbus organizuoti padėjo psichologė Kristina Leščinskaitė. Filmuko kūrybinę grupę sudarė šeši pirmų ir trečių gimnazijos klasių mokiniai – Agata Prokopovič, David Baranovski, Daniel Slepčenko, Danielius Donskojus, Liucija Zaiko ir Mateuš Baranovski. Norėdama parodyti, kaip eina laikas, keičiasi žmonės, aplinka, dvasinės vertybės, komanda pasivadino „Laiko mašina“. Aptariant filmo idėją buvo naudotas minčių lietaus metodas – mokiniai kartu su vadovaujančiais mokytojais pateikė begalę minčių, kurios buvo toliau atrenkamos, plėtojamos, konkretinamos, sisteminamos, kol pagaliau virto filmo „Ateities mokykla“ scenarijumi. Skaitykite toliau

Projektas „Aš tau namelį – tu man giesmelę“

Nors žiema nenori lengvai pasiduoti ir krečia įvairias išdaigas, o saulutė mus džiugina dar labai nedrąsiai, pamažu orai tampa vis šiltesni. Artėjant pavasario lygiadieniui į Lietuvą jau parskrenda pirmieji paukščiai, kurie bando susirasti šiltus ir jaukius namelius.
Siekiant paminėti Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos paskelbtas Žemės (kovo 20 d.) ir Pasaulinę miškų (kovo 21 d.) dienas, ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką, išsaugoti tai, kas mums svarbiausia – gyvąją gamtą, bei skatinti akademiko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vasario – kovo mėnesiais organizuotas projektas „Aš tau namelį – tu man giesmelę“. Skaitykite toliau

Olimpiečio diena

Šių metų kovo 21d. Vilniaus raj. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyko sporto šventė – ,,Olimpiečio diena“. Pradinių klasių vyresnėliai – 4a (lietuvių dėstomąja kalba) ir 4c (lenkų dėstomąja kalba) mokiniai džiaugsmingai sutiko šią dieną. Jie sulaukė svečių iš Skaidiškių darželio – mokyklos ir Grigaičių pradinės mokyklos, pasiruošusių susirungti su mokyklos šeimininkų komandomis įvairiuose sportiniuose – komandiniuose žaidimuose (nuotraukos). Džiugu buvo girdėti mokyklos sporto salėje aidinčius vaikų balsus, šūksnius ir juoką.
Lilita Vinča

Prevencinė patyčių programa „Draugiška klasė“

Vienas iš mokyklos uždavinių – visuose mokyklos bendruomenės lygmenyse palaikyti draugišką mikroklimatą, kuris prisideda prie laimingo mokinio vizijos užtikrinimo. Klasė nebus draugiška, jei joje bus toleruojamos patyčios. Patyčių padariniai skausmingi, todėl tai gali neigiamai atsiliepti tiek skriaudėjams, tiek patyčių aukoms, tiek mokyklos bendruomenei apskritai (cit. pg. http://www.bepatyciu.lt/). Norėdami atkreipti dėmesį į reiškinį Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje šiais mokslo metais parengėme ir vykdome patyčių prevencijos programą „Draugiška klasė“, penktų klasių mokiniams kuria siekiama padėti vaikams pagerinti tarpusavio santykius.
5 kl. lietuvių dėstoma kalba mokiniais klasės valandėlių metu visą pusmetį dirbome iki kovo 13 dienos. Inovatyvių metodų pagalba mes skatinome vaikus analizuoti, gilintis, diskutuoti, keistis, kurti „gerąsias“ taisykles, kalbėtis apie jausmus, mokėti juos atpažinti ir įvardinti. Suteikėme mokiniams žinių ir socialinių įgūdžių, reikalingų kuriant santykius be patyčių, grįstus draugiškumu ir tarpusavio supratimu. Edukaciniai užsiėmimai vaikams patiko, nes buvo vykdomi netradicinėje aplinkoje, o juos planuodami atsižvelgėme į vaikų norus ir pageidavimus (buvo mažai rašymo, daug interaktyvių veiklų). Į organizuojamas veiklas įtraukėme ir tėvus, skatinome vaikų ir tėvų bendravimą bei bendradarbiavimą kuriant „draugišką klasę“ (nuotraukos). Skaitykite toliau

Prieš Kovo 11-ąją pradinių klasių mokytojos su mokiniais (lietuvių dėstoma kalba) kūrė, ruošė savo piešinius, kuriuose atsispindėtų Lietuva, jos kraštovaizdis, trispalvė vėliava. 4a klasės mokiniai paruošė didelį plakatą, kuriame atvaizdavo Lietuvos žemyną. Vaikų darbeliai buvo iškabinti mūsų koridoriuje. Piešiniai, širdelės, vėliavėlės, mokinių rankų antspaudai sukūrė jaukią ir šiltą atmosferą. Ne vienas mokinys džiaugėsi savo ir kitų piešiniais (nuotraukos).
Mokyklos direktorius visus pasveikino ir kartu su visais mokiniais diskutavo kas yra Nepriklausomybė? Kodėl ji tokia svarbi mums ir mūsų valstybei.
4a klasės mokiniai pateikė informacijos apie Kovo 11 įvykius, deklamavo įžymių Lietuvos poetų eilėraščius, stengėsi kitiems perteikti šventinę nuotaiką .
Po bendros dainos ,,Vienas žodis“ visiems padėkojama už dalyvavimą ir dėmesį šiame mažame, bet taip mums svarbiame renginyje.
Parengė 4a klasės mokytoja Lilita Vinča

Pilietiškumo ugdymo projektas „Lėk gervė, lėk gervelė“

„Laisvė – tai labai didelė atsakomybė. Supranti, kokia ji brangi, tik tada, kai jos netenki.“ (Eurika Masytė)
Kovo 11–oji – viena šviesiausių Lietuvos istorijos akimirkų ir viena jautriausių patirčių. Ši diena jau dvidešimt ketverius metus išlieka kiekvieno Lietuvos piliečio širdyje.
Kadangi mūsų gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių pilietiškumo ugdymui, mažo ir jauno piliečio brandai, kasmet organizuojami įvairūs renginiai valstybinėms šventėms paminėti. Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną nusprendėme pasitikti netradiciškai – mokykla pasipuošė daugybe gervių, kurios įvairiose kultūrose simbolizuoja ilgaamžiškumą, nemirtingumą, taiką, sveikatą, ištikimybę, meilę ir viltį, o krikščionybėje dėl savo sugrįžimo į gimtąsias vietas šis paukštis laikomas prisikėlimo simboliu (nuotraukos).
Idėja sukurti netradicinį gimnazijos interjerą buvo priimta entuziastingai. Skaitykite toliau