Švenčiant Lietuvių kalbos dienas…

Kasmet nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios vykstančios Lietuvių kalbos dienos kviečia mokytojus ir mokinius vis kitaip pažvelgti į lietuvių kalbos pamokas, kurių pagrindinis tikslas -ugdyti meilę ir pagarbą lietuvių kalbai.

Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai, paraginti lietuvių kalbos mokytojos Anos Mackel, aktyviai įsitraukė į darbą ir atliko įvairias kūrybines užduotis.
5c ir 6c klasių mokiniai raiškiai skaitė ir iliustravo pasirinktų lietuvių poetų eilėraščius. Dalyvaudami viktorinose ,,Ką žinai apie Lietuvą?” ir ,,Pažink Lietuvos miestus”, vaikai patikrino bei praplėtė savo žinias apie gimtąjį kraštą. Kartu su komandos draugais, pasitelkdami  į pagalbą tėvelius, seseris ar brolius, jie sprendė kryžiažodį ,,Apie Lietuvą ir ne tik…” ir kūrė plakatus.

7c klasės mokiniai gilinosi į Lietuvos praeitį, dalyvaudami protų mūšyje ,,Pažink Lietuvą“ ir nagrinėdami Lietuvos valstybės simbolių istoriją.

Analizuodami lietuvių poetų kūrybą apie gimtinę, ieškodami sakinių, apibūdinančių tėvynę ir gimtąjį kraštą, IC gimnazijos klasės mokiniai tobulino citatų skyrybos įgūdžius, mokėsi pristatyti bei apibendrinti savo tyrimo rezultatus.

Tarp dviejų Lietuvai svarbių valstybinių švenčių IIC gimnazijos klasės mokiniai buvo kviečiami apmąstyti laisvės sampratą žmogaus ir valstybės gyvenime, prisiminti Lietuvos ir jos žmonių kelią į laisvę. Apibendrindami savo žinias, gimnazistai paruošė ir pristatė skaidres apie Vilniaus miesto objektus ir vietas, šiandien menančias Lietuvos žmonių kovą už valstybės laisvę.

Per Lietuvių kalbos dienas organizuotos veiklos mokiniams patiko ir, pasak jų, buvo naudingos, nes jie sužinojo naujų dalykų apie Lietuvą, jos istoriją, mokėsi taisyklingai kalbėti, rašyti ir tinkamai vartoti kalbą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Ana Mackel