Projektas ,,Mokomės kartu“ (,,Razem dla Edukacji“) stiprina tarpkultūrinius ryšius

Nuo šių mokslo metų spalio mėnesio mūsų gimnazijos mokiniai (8c, IIC, IIIC, IVC) dalyvauja tarptautiniame projekte ,,Mokomės kartu“ (,,Razem dla Edukacji“). Projektas įgyvendinamas kartu su Gdansko ,,Conradinum“ mokykla ir yra finansuojamas Lenkijos Švietimo ministerijos (Ministerstwo Edukacji Narodowej). Tęsdami abiejų mokyklų ilgalaikį bendradarbiavimą, šį kartą projekto tema yra skirta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos metams paminėti bei Radvilų giminės palikimui Lietuvoje pažinti.
Projekto metu mokiniai aplankė Vilnių, Biržus, Kėdainius bei Raudondvarį. Edukacinių išvykų tikslas buvo susipažinti su Radvilų giminės istorija, sužinoti apie jų įtaką LDK politiniame, socialiniame bei kultūriniame gyvenime. Lankydamiesi Vilniaus Valdovų rūmuose mokiniai prisiminė Renesanso laikotarpį Lietuvoje ir Žygimanto Augusto bei Barboros Radvilaitės meilės istoriją. Aplankė tarptautinę parodą ,,Kad tėvynė gyvuotų. Lietuva ir Lenkija 1791 m. Konstitucijos epochoje“, kurioje yra pristatyta pirmoji Europoje, antroji pasaulyje Gegužės 3-osios Konstitucija.

Biržuose jaunimas dalyvavo ekskursijoje Biržų krašto muziejuje ,,Sėla“, kur susipažino su ekspozicija ,,Biržai ir Radvilos“, taip pat turėjo įdomų edukacinį užsiėmimą ,,Tvirtovės arsenalas – kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“.
Kėdainiai – miestas, kuriame Radvilos siekė vystyti ambicingas ekonomikos, švietimo ir protestantizmo idėjas. Kėdainių krašto muziejuje mokiniai susipažino su gyvenvietės istoriniais laikotarpiais, išgirdo įvairių jos gyventojų pasakojimus, pamatė įvairių epochų drabužius. Didelį įspūdį jaunimui paliko kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Evangelikų reformatų bažnyčioje ir šios šventyklos istorija. Puikiu išvykos akcentu tapo pietūs restorane ,,Grėjaus namas“, kur be skanių agurkų ledų mokiniai turėjo progą paragauti Radvilų troškinio.
Radvilų giminės istorija atvedė jaunuosius tyrėjus ir į Raudondvario pilies dvarą – Lietuvos renesanso architektūros paminklą. Čia jie pamatė dailius Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės portretus, primenančius, kad kažkada dvaras priklausė Radviloms, taip pat išgirdo įdomių pasakojimų apie medžioklės tradicijas ir per edukacinį užsiėmimą išmoko XVI a. šokių.
Per ateinančias gruodžio savaites vyks du virtualūs susitikimai, kurių metu mūsų gimnazijos mokiniai pasidalins išvykų įspūdžiais su bendraamžiais iš Gdansko ,,Conradinum“ mokyklos. Šiuo metu gimnazistai ruošia pateiktis apie Radvilų giminę, jos indėlį į LDK visuomenės gyvenimą, apie Žygimantą Augustą ir Barborą Radvilaitę, apie Lietuvos miestus, menančius įtakingos šeimos šlovingą praeitį.
Džiaugiamės, kad, nepaisant įvairių šių dienų iššūkių, mūsų gimnazija tęsia turiningą bendradarbiavimą su partneriais iš ,,Conradinum“ mokyklos ir kryptingai puoselėja tarpkultūrinius ryšius.
Lietuvių kalbos mokytoja Ana Mackel