Projektas „Laikas mūsų gyvenime“

Baigiantis kalendoriniams metams 6c klasės mokiniai kartu su mokytojomis Ana Mackel ir Irena Kisel įgyvendino trumpalaikį integruotą lietuvių kalbos, matematikos ir SLURŠ projektą „Laikas mūsų gyvenime“, kuris truko spalio-gruodžio mėnesiais. Projekto metu mokiniai dirbo grupėmis ir atliko įvairias lietuvių kalbos ir matematikos užduotis. Per lietuvių kalbos pamokas vaikai pristatė paruoštas temas („Vaikystė – smagus gyvenimo laikotarpis“, „Mėgstamiausias metų laikas“, „Mokinio diena“), apibendrino atliktos apklausos (interviu) apie laiko svarbą žmogaus gyvenime rezultatus, pasiūlė draugams atlikti kūrybines užduotis, sudarė žodynėlį ir palygino lietuvių kalbos žodžius su kitų kalbų žodžiais, žyminčiais laiko sąvokas. Matematikos pamokose šeštokai pasikartojo laiko matavimo vienetus, sprendė įvairius uždavinius, mokėsi racionaliai planuoti savo dieną. Projekto pabaigoje mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje pamokoje „Virtuali ekskursija – kelionė laiku“ Klaipėdos laikrodžių muziejuje. Nuotaikingai ir produktyviai praleistos pamokos atnešė naujų įspūdžių ir patirčių. Aptardami projekto rezultatus, mokiniai išsakė svarbią mintį, kad laikas yra labai brangus ir reikia stengtis naudingai jį išnaudoti.
Lietuvių kalbos mokytoja Ana Mackel