Nemėžyje pradedamos sporto stadiono statybos

Spalio 1 dieną Nemėžyje įvyko džiugus bei vietos bendruomenei svarbus renginys – šalia Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos įkasta simbolinė kapsulė, bylojanti apie netrukus čia atsirasiantį modernų ir puikiai įrengtą sporto stadioną, tinklinio aikštelę ir erdvę vaikų žaidimams. Statybos darbų pradžios paminėjime dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Pasidžiaugti naujo sporto objekto statybų pradžia taip pat atvyko: LR Seimo narys Česlav Olševski, administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Nemėžio seniūnė Lilija Grigorovič, Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos direktorius Zbignev Maciejevski ir rangos darbus vykdysiančios įmonės UAB „Dylas“ direktorius Saulius Daukša.

Prieš įkasant simbolinę kapsulę su žinute ateities kartoms, merė Marija Rekst kreipėsi į susirinkusius: „Džiugu, kad jau netrukus atsiras dar vienas modernus sporto stadionas. Nuolat investuojame į sporto infrastruktūros plėtrą ir beveik visos gimnazijos jau turi sporto aikštynus. Todėl Jums, vaikai, linkiu aukščiausių sportinių pasiekimų. Linkiu, kad šiomis investicijomis naudotumėtės ir leistumėte savo laisvalaikį sveikai ir naudingai“, – sakė M. Rekst. Merė taip pat džiaugėsi, kad Savivaldybė turi progą ir sugeba pritraukti ES lėšas infrastruktūros plėtrai, o rangos darbus vykdysiančiai bendrovei palinkėjo sklandaus ir greito projekto užbaigimo.
„Brangieji, Nemėžis tai unikali, labai turtingą istoriją turinti vietovė. Čia dar nuo Vytauto Didžiojo laikų darniai sugyvena skirtingų tikėjimų ir tautybių žmonės. Visi kartu buriate stiprią ir gražią bendruomenę“, – į susirinkusius tėvus ir vaikus kreipėsi buvęs ilgametis Vilniaus rajono vicemeras, dabartinis Seimo narys Česlav Olševski. „Į kapsulę, kurią šiandien įmūrysime įrašyti svarbūs žodžiai, kad Jūs mylėtumėte savo gimnaziją, ateitumėte čia kaip į savo namus“, – sakė Č. Olševski.
Atvykusius į šventę svetingai pasitiko Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai, jie surengė spalvingą ir nuotaikingą pasirodymą.
Kaip numatyta projekte, erdvė aplink šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos netrukus pasikeis neatpažįstamai. Planuojama, kad iki 2021 m. vasaros bus užbaigti sporto stadiono su dirbtinės žolės danga įrengimo darbai, įrengta atskira aikštelė tinklinio mėgėjams, gimnazijos vidiniame kieme bus įrengta jauki erdvė jauniausiųjų gimnazijos lankytojų – ikimokyklinukų ir pradinukų žaidimams. Darbams įgyvendinti skirta apie 460 tūkst. Eur. Iš jų 350 tūkst. Eur. sudaro Valstybės dotacija. Rangos konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Dylas“ darbus Nemėžyje pradėjo jau š. m. rugsėjo 2 d.
Verta paminėti, kad jau nuo 2016 metų Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija buvo palaipsniui atnaujinama ir modernizuojama. 2016 m. buvo sutvarkytas pastato fasadas, o apšiltinimo darbai kainavo apie 500 tūkst. Eur. 2017 m. buvo modernizuotos visos pastato inžinerinės sistemos bei pradėtas vidaus patalpų remontas, kainavęs apie 1,2 mln. Eur. Šiemet remonto darbai gimnazijoje užbaigiami ir buvo įgyvendintas stambus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas „Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos edukacinių erdvių modernizavimas“. Projekto metu buvo modernizuotos Nemėžio gimnazijos pastato mokymosi erdvės: chemijos, biologijos, fizikos, šokių-choreografijos, technologijų, muzikos bei kitos klasės, aktų salė, biblioteka ir kitos erdvės. Bendra projekto vertė siekė 1,5 mln. Eur. Iš Europos regioninės plėtros fondo buvo skirta 540 tūkst. Eur., Lietuvos Respublikos valstybės lėšos sudarė 48 tūkst. Eur., o likusią sumą skyrė Vilniaus rajono savivaldybė.
Vilniaus rajono savivaldybė didelį dėmesį skiria fizinio aktyvumo paslaugų prieinamumui kuo didesniam rajono gyventojų skaičiui. Daugelyje Vilniaus rajono seniūnijų yra sukurta sporto infrastruktūra, tad gyventojai turi galimybes užsiimti fiziniu aktyvumu.
Taip pat Vilniaus rajono mokiniai turi geras galimybes sportuoti: atnaujinant ar modernizuojant švietimo įstaigas, į darbų apimtį įtraukiami ir šalia esantys sporto aikštynai. Svarbu pažymėti ir priminti, kad sporto aikštynais, kurie yra įrengti šalia švietimo įstaigų, gali laisvai naudotis visi seniūnijos gyventojai. Tik tam, kad sporto objektai tarnautų kuo įmanoma ilgiau ir teiktų naudą – gyventojų prašoma saugoti sporto inventorių, jo negadinti ir nelaužyti.