Edukacinis užsiėmimas „Pirmoji pažintis su robotais“

Š. m. gruodžio 9 d. mūsų gimnazijos penktokai dalyvavo „Giliuko“ laboratorijos organizuotame edukaciniame   užsiėmime „Pirmoji pažintis su robotais“, kuris finansuotas iš Kultūros paso. Šios edukacijos tikslas – susipažinti su robotų atsiradimo istorija literatūroje ir pop kultūroje bei patiems sukonstruoti judantį, besisukantį robotuką.
5a, 5b, 5c  mokiniai edukacijos metu sužinojo, kad žodį „robotas“ sugalvojo visai ne mechanikas, o rašytojas. Daugelis rašytojų rašė kūrinius, kuriuose herojai buvo ne vien tik žmonės, bet ir robotai. Skaitytojai dievino mokslinę fantastinę literatūrą, kurioje vaizdžiai buvo pasakojama apie tai, kokia gali būti ateitis. O ateityje buvo vaizduojama daugybė unikalių ir nežinomų technologijų, minimi robotizuoti humanoidai, gyvensiantys tarp žmonių. Po Antrojo pasaulinio karo buvo pradėti gaminti pirmieji robotai – žaislai. Mokinukai ne tik pamatė, kaip atrodė pirmieji robotai – žaislai, bet ir patys iš skirtingo tipo medžiagų sukonstravo  roboto modelius. Visiems buvo labai smagu, kai  sujungus elektros šaltinį su varikliu, robotai pradėjo  judėti ir suktis.
Dėkojame Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos technologijų vyresniajai mokytojai Jolitai Stapurevičiūtei už pirmąją pažintį su robotais ir smagiai bei prasmingai praleistą laiką.

5a, 5b, 5c klasių auklėtojai