Gimnazijos bendruomenės nariai ir vėl kviesti būti saugūs

Dienoms sparčiai trumpėjant, kyla būtinybė pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu kelyje. Rudens ir  žiemos mėnesiai – ilgiausias, tamsiausias metų laikas, lydimas darganos, lietaus, sniego, dažno rūko. Esant tokioms oro sąlygoms pėstieji tampa sunkiai pastebimi automobilių vairuotojams, ypač, jei, dėvėdami tamsius drabužius, nesegi atšvaito. Dažnai atšvaito nesegėjimas tampa skaudžių įvykių priežastimi.
Kad gražiausias metų šventes pasitiktume saugiai, mūsų gimnazijoje organizuotas jau tradiciniu tapęs prevencinis projektas „Būk matomas“, kurio tikslas – paraginti mokyklos bendruomenę atsakingai nešioti atšvaitus,  kurie padėtų išvengti nelaimių tamsiuoju paros metu, ir atkreipti dėmesį į saugų elgesį gatvėse bei keliuose. Vyresniųjų klasių mokiniai pasirūpino tiek savo, tiek  mažųjų draugų saugumu. Net porą mėnesių 5-8 kl. bei  I-III gimnazijos klasių mokiniai, padedami mokytojo Vytauto Arlausko, per technologijų pamokas kūrė, pjaustė, klijavo įvairiaspalvius atšvaitus, juos kruopščiai dailino.  Gruodžio mėnesį kartu su IVA kl. mokinėmis Juste Luščinskyte, Daniele Laškaite, Viktorija Petraityte, Laura Žukovskaja, Vilma Okaite organizavome saugaus eismo pamokėles patiems mažiausiems – priešmokyklinių ir  pradinių klasių mokiniams, dalijome pačių padarytus atšvaitus, pasakojome, kaip teisingai juos nešioti. Pamokėlių organizatorės, išdalinusios atšvaitus, padėjo juos taisyklingai pritvirtinti prie kuprinių, striukių, kvietė vaikučius pasirūpinti ne tik savo, bet ir šeimos narių saugumu.
 Belieka tikėtis, kad šūkį  – „Būk matomas – prisisek atšvaitą, nes ir viena išgelbėta gyvybė yra daug!” – visi, dalyvavę projekte, prisimins ilgai, o kitais metais kupini naujų idėjų mes ir vėl pakviesime susitikti saugaus eismo pamokėlėse.
Asta Diržiuvienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė