Wycieczka 5c klasy do Muzeum W. Syrokomli

Na swoją pierwszą w 5 klasie wycieczkę wszyscy uczniowie wyruszyli z wielkim zapałem. Piękny XIX-wieczny dworek, w którym w latach 1853 – 1861 mieszkał i pisał piękne wiersze i gawędy znany poeta polski Władysław Syrokomla, tonął tego dnia w cudownych, jesiennych klonach …
Powitali nas gościnni jego gospodarze na czele z dyrektor Heleną Bakuło. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wielkiej izby, gdzie wzięliśmy aktywny udział w ciekawej lekcji kaligrafii. Niełatwo było pisać gęsim piórem, czy starą stalówką, ale udało się całkiem nieźle.
Potem obejrzeliśmy pokoje, meble, pamiątki i książki należące kiedyś do poety, co jeszcze bardziej przybliżyło nam sylwetkę „lirnika wiejskiego”.
A dalej były gry wśród złotych liści w parku oraz piknik, który pomógł przyszykować dziadek naszego piątoklasisty Łukasza Szpakowskiego. Przed wielu laty w tym dworku była polska szkoła początkowa, a on w niej się uczył.
Wychowawczyni 5c klasy Bożena Bieleninik.