Inauguracja roku szkolnego w Gimnazjum im. św. R. Kalinowksiego w Niemieżu

2 września w Gimnazjum im. św. R. Kalinowkiego w Niemieżu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00. Na początku odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor gimnazjum Zbigniew Maciejewski, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz wszytskich pracowników gimnazjum. Życzył wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Szczególnie ciepło przywitał maluchów.

Po wystąpieniu dyrektora słowa do uczniów, nauczycieli oraz rodziców skierowali przybyli goście: radny Samorządu Rejonu Wileńskiego Tadeusz Andrzejewski, zastępca dyrektora Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Albert Narwojsz, starosta gminy Włodzimierz Sipowicz.

Każdy uczeń, a także pracownicy gimnazjum szykowali się do tego święta: nauczyciele przyszykowali klasy do pracy, pracownicy szkoły zadbali o czystość, a uczniowie po udanych wakacjach z uśmiechem wrócili do szkoły.

Szczególne słowa skierowano do najmłodszych, rozpoczynających naukę w szkole. Na pamiątkę każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał tornister z pełnym wyposażeniem.

Po uroczystości uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się na Mszę św. do kościoła pod wezwaniem im. św. R. Kalinowskiego.

uczennice IIIC klasy D. Bartaszewicz, S. Tomaszewicz.