Uczniowie Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu wzięli udział w akcji edukacyjnej

11 grudnia 2018 roku uczniowie Gimnazjum im. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Code &Share. Technologie Przyszłości”.

Organizatorem Inicjatywy jest Fundacja Architects PL z siedzibą w Szczytnie przy współpracy z Urzędem Komunikacji  Elektronicznej w Warszawie.

Uczestnikami  akcji  mogli być uczniowie szkół podstawowych znajdujących  się  na  terenie  Polski i   Litwy. Trzydziestu dwóch uczniów naszego gimnazjum pracowało w 5 grupach na lekcji, która miała na celu budowanie kompetencji cyfrowych wśród młodzieży szkolnej, a także ustanowienie rekordu Guinnessa poprzez jednoczesny udział jak największej liczby uczestników.

Beata Polakowska