Spalio 26 d., lydimi istorijos mokytojos Christinos Masalskos, mūsų gimnazijos mokiniai lankėsi šv. Kryžiaus (Bonifratrų) bažnyčioje. Jos istoriją ir šalia šventovės pastatytame vienuolyne gyvenančių seserų veiklą apžvelgė vaikus pasitikusi vienuolė. Apžiūrėjus bažnyčią, salę bei XVI a. koplyčią, mokiniams buvo pasiūlyta nusileisti į požemius, kuriuose yra švento vandens šulinys. Jie susidomėję klausėsi pasakojimo, kad šaltinis atsirado toje vietoje, kur dar Algirdo laikais buvo nukankinti 7 pranciškonai vienuoliai.

Iš požemių, pasisėmę švento vandens, ekskursijos dalyviai skubėjo į Chodkevičių rūmuose įsikūrusią Vilniaus paveikslų galeriją, kurioje vyko edukacinis užsiėmimas „Gyvieji paveikslai“. Apžiūrėję vienus įspūdingiausių Pranciškaus Smuglevičiaus paveikslų ir naudodami teatrinį rekvizitą: drabužius, puošnias karūnas, vaikai su mokytoja atkūrė paveiksluose nutapytas scenas. Ši veikla visiems paliko neišdildomą įspūdį.

Christina Masalska