Kraujo donorystės akcija Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

dsc_0409-copy

Kovo 13 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko Kraujo donorystės akcija, kurią organizavo Mokinių taryba. Pagrindinė šios idėjos iniciatorė IV gimnazijos klasės mokinė Karina Oleinikova, kuri prieš mėnesį susisiekė su Nacionaliniu kraujo centru dėl donorystės dienos organizavimo mūsų gimnazijoje. Nacionalinio Kraujo centro donorų organizatorė – vadybininkė Ilona Vyšniauskienė buvo maloniai nustebinta pačių mokinių iniciatyva bei sėkmingu akcijos organizavimu.
Prieš duodami kraują, vyresniųjų klasių mokiniai išklausė paskaitą apie kraujo donorystę, kurios metu sužinojo apie visą kraujo dovanojimo proceso eigą, jo saugumą donorui bei recipientui. Akcijoje dalyvavo 27 asmenys: mokiniai, tėvai, gimnazijos darbuotojai bei mokytojai. Iš 20 asmenų buvo paimta po 450 mililitrų kraujo. Iš viso surinkta apie 9 litrus kraujo. „Tai labai svarbi akcija, nes kraujo laukia tūkstančiai žmonių. Dovanodami dalėlę savęs ne tik gelbėjame kitus, bet ir rodome teigiamą pavyzdį aplinkiniams“ – savo įspūdžiais dalijosi Karina.
Vienas donoras gali išgelbėti 3 žmonių gyvybes, tad trigubai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio kilnaus tikslo.
Nuotraukų autoriai: Justė Luščinskytė, Robert Bumbul
Ana Pavilovič-Jančis