Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai ir vėl kviečiami būti saugūs

14801004_736548786498436_1402354497_n

Dienoms sparčiai trumpėjant, labai svarbu pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu tamsiuoju paros metu. Rudens bei žiemos mėnesiai – tai ilgiausias ir tamsiausias metų laikas, lydimas lietaus, sniego, dažno rūko. Esant tokioms oro sąlygoms pėstieji tampa sunkiai pastebimi automobilių vairuotojams, ypač, jei, dėvėdami tamsius drabužius, nesegi atšvaito. Dažnai atšvaito nesegėjimas tampa skaudžių įvykių priežastimi.

Tad Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje jau ketvirtus metus organizuojamas prevencinis projektas „Būk matomas kelyje“. Šio projekto tikslas – paraginti mokyklos bendruomenę atsakingai nešioti atšvaitus,  kurie padėtų išvengti nelaimių tamsiuoju paros metu, ir atkreipti dėmesį į saugų elgesį gatvėse bei keliuose.

Visą spalio mėnesį 5-8 kl. ir I-IV gimnazijos kl. mokiniai, vadovaujami mokytojo Vytauto Arlausko,   per technologijų pamokas kūrė, atsakingai pjaustė, klijavo įvairiaspalvius atšvaitus, juos kruopščiai dailino. Lapkričio-gruodžio mėn. kartu su IA kl. mokinėmis Juste Luščinskyte, Daniele Laškaite, Viktorija Petraityte, Kotryna Rudych, Karina Kodyte, Laura Žukovskaja bei IIA kl. mokinėmis Erika Jakovlevaite bei Jurgita Juchevič organizavome saugaus eismo pamokėles patiems mažiausiems – pradinių klasių bei 5 kl. – mūsų gimnazijos mokinukams, Grigaičių pradinio ugdymo skyriaus bei Vėliučionių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikams. O siekdami stiprinti gimnazijos ryšį bei bendradarbiavimą su Nemėžio kaimo bendruomene, nepamiršome aplankyti ir Nemėžio lopšelio-darželio ugdytinių.

Pamokėlių metu mažuosius mūsų draugus džiugino šuniukas Amsis, buvo pateikiama svarbiausia informacinė medžiaga apie atšvaitų nešiojimą bei saugų eismą kelyje, demonstruojami animaciniai filmukai, organizuojamos diskusijos, viktorinos, piešiami svajonių atšvaitai, kuriamos su atsakingu elgesiu kelyje susijusios žaidybinės situacijos ir, be abejo, dalijami per technologijų pamokas vyresniųjų mūsų gimnazijos mokinių sukurti atšvaitai.

Projektas suteikė teigiamų emocijų visiems jo dalyviams: patys mažiausieji nuoširdžiai plojo katučių, išvydę visų vaikų mylimą draugą šuniuką Amsį ir rytą pradėję animaciniais filmukais, kiek vyresni aktyviai atsakinėjo į jiems užduodamus viktorinos klausimus ir džiaugėsi už teisingus atsakymus gavę po modernų ir madingą atšvaitą, vyriausieji didžiavosi pačių sukurtais dirbiniais, o  projekto organizatoriai mokytojai bei mergaitės, vedusios pamokėles, bent trumpam grįžo į nerūpestingą vaikystę ir kartu su mažiausiais smagiai dainavo linksmas daineles bei šoko ratelius.

Belieka tikėtis, kad šūkį  – „Būk matomas – prisisek atšvaitą, nes ir viena išgelbėta gyvybė yra daug!” – visi, dalyvavę projekte, prisimins ilgai, o kitais metais kupini naujų idėjų mes ir vėl pakviesime susitikti saugaus eismo pamokėlėse.

Lietuvių kalbos  mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė