„Ir vėl į sceną“

Trečius metus iš eilės Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Dvasingos asmenybės, atviros kultūriniam paveldui per rusų literatūrą ir jos ryšį su Lietuvos kultūra, ugdymas daugiakultūrėje visuomenėje“. Šiais metais projektas buvo skirtas žymiam XX a. rusų poetui Sergejui Jeseninui. Š.m. sausio 19 d. Rusų dramos teatre septynių Lietuvos mokyklų mokiniai kūrybiškai pristatė įvairius poeto gyvenimo ir kūrybos laikotarpius.

DSC01395 (Copy)

Mūsų gimnazijos 8-12 klasių mokiniai, vadovaujami rusų kalbos mokytojos ekspertės Irenos Aniukštienės, per šešis mėnesius paruošė spektaklį pagal S.Jesenino kūrybą ,,Persijos motyvai“. Pasirodyti profesionalioje scenoje mokiniams buvo tikras iššūkis, kuriam ruoštasi labai atsakingai. Žengdami į sceną, jaunieji aktoriai labai jaudinosi, nes į jų darbą atėjo pasižiūrėti bendraklasiai, mokytojai, tėvai ir profesionalūs aktoriai. Nepaisant visų emocijų, mūsų mokiniai sėkmingai įgyvendino kūrybinį sumanymą – remiantis S.Jesenino poezija, jiems pavyko perteikti rytietišką koloritą, kuriuo yra persmelktas vienas paskutiniųjų poeto gyvenimo laikotarpių. Audringos žiūrovų reakcijos sulaukė IIA gimnazijos klasės mokinys Edgard Lisovski, atlikęs poeto vaidmenį. Visi renginio dalyviai gavo diplomus ir saldžias dovanėles.

Spektaklyje dalyvavo: A.Kisel (8a), D.Kaulinis (8a), K.Kodytė (8a), L.Žukovskaja (8a), I.Selezniovas (IA), O. Dzikevič (IIA), I. Kemėšytė (IIB), I. Kiselytė (IIB), G. Kovalevska (IIIB), D. Partasov (IVA), E. Stankevič (IVA), E. Slepčenko (IVA), G. Lisovska (IVA), G. Baidanaitė (IVA).

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja

Ana Mackel