Mėnesio archyvas: birželio 2020

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo nacionaliniame konkurse ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija”. Šiame konkurse dalyvavo 1243 mokiniai iš Lietuvos ir užsienio. Sveikiname IIIC mokinę Dominiką Bartoševič,  užėmusią II vietą (piešinys – ,,Žmogaus likimas. Išgyvenimas”)!

7c kl. mokinė Beata Aleksandrovič buvo apdovanota paskatinamąja padėka (piešinys  „Sibiras. Lietuvis daro vaikams žaisliukus“).

8a kl. mokiniai Kamila Agata Vitkovskytė ir Justas Strakšys gavo padėkos raštus (eilėraštis ,, Mūsų atminty” ir maketas „Partizanų bunkeri“).

Mokytoja Christina Masalska labai dėkoja mokiniams už dalyvavimą bei linki ir kitais mokslo metais siekti džiugių rezultatų.

Mokiniai buvo kviečiami tapti jaunaisiais iliustruotojais

Respublikinis jaunojo iliustruotojo konkursas „Vardan tos Dainavos! Įsivaizduok ir pavaizduok“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti,  sulaukė didelio Lietuvos moksleivių susidomėjimo. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Dailės mokytojos Svetlanos Voytkevich bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Astos Diržiuvienės  paskatinti mokiniai susipažino su Vinco Krėvės „Dainavos šalies senų žmonių padavimais“ ir knygų iliustravimo menu.
Iliustracijos ne tik įveda į slėpiningą knygos pasaulį, bet ir jį papildo. Tokios knygos sužavi iškart ir jas norisi vartyti daugkart. Labiausiai patikusiems padavimams iliustruoti jaunieji iliustruotojai rinkosi skirtingas piešimo technikas (tapybą, grafiką) ir naudojo įvairias priemones (guašą, akvarelę, tušą, pieštukus). Savo iliustracijoms pavadinti vieni pasitelkė citatas iš padavimų, kiti – savais žodžiais perteikė mintį.
Nuoširdžiai sveikiname visus mokinius, skaičiusius Vinco Krėvės padavimus ir juos iliustravusius. Taip pat džiaugiamės, jog 5b klasės mokinys Aleksas Mickonas tapo šio konkurso laureatu! Šaunuolis!
Iliustracijos ir diplomai
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Diržiuvienė

„Gyvieji paveikslai“ kūrybinis darbas – improvizacija

Mūsų gimnazijos  mokiniai atidžiai įsižiūrėjo  į dailininkų paveikslus ir pasitellkę namiškių pagalbą, augintinius, daiktus bei kitus objektus inscenizavo Lietuvos ir pasaulio menininkų kūrinius.
Džiugu, kad mokiniai ne tik galėjo įsigyventi, pajusti dailininko sumanytą kompoziciją bei ją pakartoti, pasidalinti savo darbais su klasės draugais, tačiau ir dalyvauti  Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus ir LRT konkurse ,,Gyvieji paveikslai. Muziejus tavo namuose”.
Sveikiname konkurso nugalėtoją Dominyką, kuris su tėčiu inscenizavo K.Kukevičiaus grafikos darbą ,,Malkų pjovėjai”.
„Gyvieji paveikslai“
Dailės mokytoja metodininkė Svetlana Voytkevich