Dienos archyvas: 2018-11-13

Spalio 26 d., lydimi istorijos mokytojos Christinos Masalskos, mūsų gimnazijos mokiniai lankėsi šv. Kryžiaus (Bonifratrų) bažnyčioje. Jos istoriją ir šalia šventovės pastatytame vienuolyne gyvenančių seserų veiklą apžvelgė vaikus pasitikusi vienuolė. Apžiūrėjus bažnyčią, salę bei XVI a. koplyčią, mokiniams buvo pasiūlyta nusileisti į požemius, kuriuose yra švento vandens šulinys. Jie susidomėję klausėsi pasakojimo, kad šaltinis atsirado toje vietoje, kur dar Algirdo laikais buvo nukankinti 7 pranciškonai vienuoliai.

Iš požemių, pasisėmę švento vandens, ekskursijos dalyviai skubėjo į Chodkevičių rūmuose įsikūrusią Vilniaus paveikslų galeriją, kurioje vyko edukacinis užsiėmimas „Gyvieji paveikslai“. Apžiūrėję vienus įspūdingiausių Pranciškaus Smuglevičiaus paveikslų ir naudodami teatrinį rekvizitą: drabužius, puošnias karūnas, vaikai su mokytoja atkūrė paveiksluose nutapytas scenas. Ši veikla visiems paliko neišdildomą įspūdį.

Christina Masalska

Lapkričio 6d., dalyvaudami projekte ,,Pažink valstybę“, mūsų gimnazijos 7c klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Ana Mackel apsilankė jaukioje Nemėžio miestelio bibliotekoje. Jos vedėja Česlava Šatkevič paruošė jauniems smalsuoliams įvairius klausimus apie Lietuvą ir jos istoriją, paragino septintokus papasakoti, kaip šiemet jie šventė Lietuvos šimtmetį ir kaip ruošiasi švęsti Lenkijos nepriklausomybės šimtmetį. Drąsiausi susitikimo dalyviai galėjo parodyti, kaip jie moka Lietuvos ,,Tautišką giesmę“ ir Lenkijos himną. Jų tekstus jie turėjo taisyklingai sudėti ir raiškiai perskaityti visai klasei. Pokalbio metu mokiniai papasakojo, kokie Lietuvos ir Lenkijos miestai jiems atrodo gražiausi. Bibliotekos vedėja pristatė mokiniams naują Mariaus Jovaišos fotografijų albumą ,,Neregėta Lietuva“. Vartydami jį, septintokai turėjo progą pasigrožėti įspūdingomis įvarių Lietuvos kampelių nuotraukomis, komentavo, kur norėtų apsilankyti. Susitikimo pabaigoje p.Česlava pakvietė mokinius tapti naujais bibliotekos skaitytojais. Pasidžiaugę kitokia, nei įprasta, pamoka, gavę saldžių dovanėlių, mokiniai grįžo į pamokas, o kitą dieną aktyviai dalinosi savo įspūdžiais. Dėkojame bibliotekos vedėjai p.Česlavai Šatkevič už svetingą priėmimą ir tikimės tolesnio įdomaus ir sėkmingo bendradarbiavimo.

Ana Mackel,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė