Mėnesio archyvas: birželio 2017

Vasaros poilsio (dieninė) stovykla „Lietuvos turtai“

dsc_0278-copy

Birželio 5 – 9 dienomis Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyko vasaros poilsio (dieninė) stovykla, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija bei UAB „Pakmarkas“.

Stovykla yra projekto „Lietuvos turtai“ tęstinė veikla, kuri mūsų gimnazijoje vyksta jau aštuntus metus. Šiais metais stovyklos programa taip pat buvo siejama su Lietuvos turtais: grožėjomės išskirtinėmis Lietuvos vietomis. Kasmet visas stovyklos dienas praleidžiame už mokyklos ribų ir šie metai nebuvo išimtis. Stovyklos vykdytojams-savanoriams nebūna lengva, bet matant stovyklautojų laimingas akis kyla idėjos išvykoms. Netgi turėdami ribotas lėšas ir galimybes aplankome įdomius Lietuvos kampelius.

Šiais metais buvo aplankytas Iliuzijų muziejus Vilniuje, Milžiniškų vabzdžių paroda atkeliavusi į Vilnių iš Lenkijos, Trakai (edukacinis užsiėmimas Senojoje kibininėje), Medininkų pilis (edukacinis užsiėmimas: šaudymas iš lanko), Pasieniečių mokykla, Juozapinės kalnas (aukščiausia Lietuvos vieta virš jūros lygio), Vilniaus požemiai (Katedros požemiai, Gintaro galerijos rūsiai, Šlapelių namų rūsiai, Kazimiero bažnyčios kripta, Žydų informacijos centro rūsiai – Malina) bei Anykščiai (Lajų takas, rogučių trasa, Puntuko akmuo). Stovyklautojai išvykų metu grožėjosi Vilniaus miesto, Trakų bei Anykščių panorama, Lietuvos gamtovaizdžiu, gilino istorijos bei geografijos žinias. Lankantis Žydų informacijos centro rūsiuose-Malinoje buvome apdovanoti knygomis apie žydų gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais. Stovyklos vadovai: socialinė pedagogė Natalja Raudeliūnienė, būrelio vadovė Virginija Kryčelienė bei specialioji pedagogė ir biologijos mokytoja Ana Pavilovič-Jančis, džiaugiasi, kad pavyko suderinti stovyklautojų vasaros poilsį bei mokymąsi įdomiose edukacinėse erdvėse.

Dėkojame Vilniaus r. savivaldybės administracijai bei UAB „Pakmarkas“ už suteiktą galimybę mūsų mokiniams sužinoti daugiau apie Lietuvos unikalias vietoves. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą pagalbą organizuojant stovyklą, taip pat tariame „ačiū“ mūsų vairuotojui už saugumo užtikrinimą keliaujant.

Mums, stovyklos organizatoriams, labai džiugu, kad vaikai stovykloje įgyja ir gerina asmenines, socialines, kultūrines kompetencijas. Dėkojame visiems stovyklos dalyviams už gerą nuotaiką, o rėmėjams už paramą. Linkime visiems smagios ir saugios vasaros!

Specialioji pedagogė metodininkė,

biologijos vyresn. mokytoja