Mėnesio archyvas: kovo 2017

Kraujo donorystės akcija Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

dsc_0409-copy

Kovo 13 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko Kraujo donorystės akcija, kurią organizavo Mokinių taryba. Pagrindinė šios idėjos iniciatorė IV gimnazijos klasės mokinė Karina Oleinikova, kuri prieš mėnesį susisiekė su Nacionaliniu kraujo centru dėl donorystės dienos organizavimo mūsų gimnazijoje. Nacionalinio Kraujo centro donorų organizatorė – vadybininkė Ilona Vyšniauskienė buvo maloniai nustebinta pačių mokinių iniciatyva bei sėkmingu akcijos organizavimu.
Prieš duodami kraują, vyresniųjų klasių mokiniai išklausė paskaitą apie kraujo donorystę, kurios metu sužinojo apie visą kraujo dovanojimo proceso eigą, jo saugumą donorui bei recipientui. Akcijoje dalyvavo 27 asmenys: mokiniai, tėvai, gimnazijos darbuotojai bei mokytojai. Iš 20 asmenų buvo paimta po 450 mililitrų kraujo. Iš viso surinkta apie 9 litrus kraujo. „Tai labai svarbi akcija, nes kraujo laukia tūkstančiai žmonių. Dovanodami dalėlę savęs ne tik gelbėjame kitus, bet ir rodome teigiamą pavyzdį aplinkiniams“ – savo įspūdžiais dalijosi Karina.
Vienas donoras gali išgelbėti 3 žmonių gyvybes, tad trigubai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio kilnaus tikslo.
Nuotraukų autoriai: Justė Luščinskytė, Robert Bumbul
Ana Pavilovič-Jančis
biologijos vyresn. mokytoja
specialioji pedagogė metodininkė

„Kartu mes Lietuva”

Š. m.  kovo 9 d. mūsų gimnazijoje vyko protų mūšis „Kartu mes Lietuva”, skirtas Kovo 11- ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti.
Protmūšyje dalyvavo I-IV gimnazijos klasių mokiniai, mokytojai, bibliotekos vedėja. Viktorinos dalyviai turėjo atsakyti į klausimus iš Lietuvos istorijos, literatūros, kultūros, geografijos, muzikos. Po įnirtingos ir nuožmios, bet labai smagios kovos I – ąją vietą užėmė IIIA kl. komanda. Sveikiname nugalėtojus! II – ieji liko IVA/B kl. mokiniai, III – ioji vieta atiteko IIIB kl. mokinių komandai. Likusios komandos pasirodė taip pat labai šauniai! Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės panašioje viktorinoje susitikti kitais metais!
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė​
20170309_154339-copy

Pirmokai gimnazijos bibliotekoje

dsc01065-copyVasario mėnesį mūsų bibliotekoje vyko tradiciniai renginiai pirmokams. Bibliotekos vedėja supažindino jaunuosius skaitytojus su knygelių naudojimosi, bei elgesio bibliotekoje taisyklėmis. Kiekvienas mokinys išsirinko po knygelę, kurią skaitys, paskui pasakos ir gaus lipduką.

Atsisveikinant kiekvienam pirmokui buvo įteiktas knygos žymeklis, pirmoko lankstinukas, atmintinė tėvams ir saldi dovanėlė.

Penktokai kongresų ir parodų rūmuose „Litexpo“

img_6960-copy

Šiais metais 5a klasės mokiniai: Astrauskytė Gabrielė, Kropa Erikas, Vitkovskytė Kamila Agata, Strakšys Justas, Zamokaitė Loreta, ir jų klasės auklėtoja Marina Beganskienė dalyvavo respublikiniame kūrybiniame projekte ANTKAKLIS SVAJONIŲ ŠUNIUKUI. Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras šiame vaikų saviraiškos puoselėjimui, kūrybiškumo ir meilės gyvūnams skatinimui skirtame konkurse dalyvauti kvietė visus 1 – 5 klasių mokinius. Jie turėjo sukurti draugystę, atsakomybę ir saugumą simbolizuojančius antkaklius.

Kūrybingieji Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos penktokai, savo rankomis padarę antkaklius, siuntė juos kinologų draugijai ir gavo kvietimą kovo 5 d. aplankyti Vilniaus kongresų ir parodų rūmuose „Litexpo” vyksiančią tarptautinę šunų parodą. Joje vaikai pamatė daugiau kaip 300 projekto dalyvių sukurtų darbų, balsavo už tris labiausiai patinkančius antkaklius ir gavo dovanų. Be abejonės, visiems labiausiai patiko patys veisliniai šunys: penktokai stebėjo parodoje dalyvaujančius gražuolius ir, šeimininkams leidus, juos glostė. Visi liko labai patenkinti.

5a klasės auklėtoja Marina Beganskienė

Projektas „Dainių dialogai Vilnijos krašte”

20170222_115911-copy

Jau keletą metų vykdomas projektas „Dainių dialogai Vilnijos krašte”. Vasario 23 d. jaunasis poetas Mantas Balakauskas (jo pirmoji knyga „Roma” „Metų knygos rinkimuose” pateko į poezijos knygų penketuką), bardė Raminta Naujanytė-Bjelle bei šio projekto sumanytojas ir vadovas kultūrininkas Juozas Žitkauskas atvyko į mūsų gimnaziją susitikti su vyresniųjų klasių mokiniais. Tai nebuvo įprastas, tradicinis susitikimas, nes vyko menininkų ir mokinių bendravimas su muzikos ir poezijos intarpais. Svečiams taip pat buvo malonu išgirsti III A/B klasės mokinių atliekamą dainą bei III B klasės mokinės Inesos Kiselytės skaitomą pačios sukurtą poeziją.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė