Mėnesio archyvas: vasario 2017

Spektaklis „Nervingi žmonės”

Šiandien, vasario 7 d., mūsų mokiniai, vadovaujami mokytojos Irinos Aniukštienės, Lietuvos rusų dramos teatre parodė spektaklį „Nervingi žmonės” (M. Zoščenkos kūrinio motyvais) pagal „Atviros asmenybės kultūriniam paveldui ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra” projektą. Dėkojame mokiniams-aktoriams bei mokytojai Irinai Aniukštienei už puikų spektaklį, gerus įspūdžius. Tariame ačiū palaikymo komandai: draugams ir mokytojams, kurie šį vakarą buvo kartu. Nuotraukų autoriai: Ana Krasovska ir Ana Pavilovič-Jančis.

dsc01666

Išgelbėti gyvybę paprasta!

Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs.

Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių: mineralinio vandens, sulčių, arbatos.

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių.

Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą.

Akcijos organizatoriai Mokinių taryba

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Kariną Oleinikovą, IVB gimnazijos kl. mokinę

nemezio-gimnazija

DĖL SOCIALINĖS INFORMACINĖS KOMPANIJOS „PIRMIAUSIA IŠKLAUSYK“ MEDŽIAGOS FAKTAI MOKYTOJAMS IR TĖVAMS

Dėl socialinės informacinės kompanijos „Pirmiausia išklausyk“ medžiagos faktai mokytojams ir tėvams

Tėvams
http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/Prevencija/tevams.pdf
http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/mokytojams.pdf
Mokytojams
http://ntakd.lrv.lt/lt/prevencija/psichoaktyviuju-medziagu-vartojimo-prevencijos-kampanijos

tevams

Filmo „Skirtingi ir tuo ypatingi“ premjera Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

dsc_0241-copy

Sausio 27 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos jaunimas, kuris dalyvavo respublikiniame projekte „Gyvenu laisvai“, pakvietė visus į sukurto filmo „Skirtingi ir tuo ypatingi“ premjerą.

Mokiniai džiaugėsi, kad į filmo premjerą atvyko garbingi svečiai: Vytautas Bruveris, vienas iš projekto „Gyvenu laisvai“ iniciatorių, Teklė Kavtaradzė, scenaristė ir Tair Kuznecov, Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas. Gimnazijos direktorius Zbigniev Maciejevski sveikindamas visus atvykusius dėkojo taip pat mokiniams už projekto realizavimą ir aktyvų dalyvavimą projekto veiklose.

Dar prieš filmą mokiniai susirinkusiems žiūrovams (tėvams, Nemėžio gyventojams, mokiniams, mokytojams) priminė svarbiausius projekto tikslus, pasidalino nuotraukomis ir įspūdžiais bei pakvietė kartu pasidžiaugti sukurtu filmu.

Po premjeros visi žiūrovai buvo pakviesti į vakaronę diskusijai apie filmą, apie nuveiktas veiklas projekto metu.

2016 m. lapkričio 8 d. Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos jaunimo komandai, kurios koordinatorėmis buvo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Pumpalavičienė ir specialioji pedagogė Ana Pavilovič-Jančis, buvo įteiktas apdovanojimas už Vilnijos jaunimo tapatybių kūrybines paieškas už sukurtą filmą „Skirtingi ir tuo ypatingi“. Pasveikinti į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus Nemėžio jaunimą tada atvyko Vilniaus r. savivaldybės vicemeras Robert Komorovski, Vilniaus r. švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Sofija Ryžova, Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tair Kuznecov, gimnazijos mokytojai bei jaunimo draugai.

Įgyvendinant šį projektą, Rytų Lietuvoje – Vilniaus rajono, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių ir Visagino savivaldybėse – buvo įkurtos kūrybinės dirbtuvės, suburtos 5 jaunimo komandos. Kiekviena jų buvo pasirinkusi po temą, susijusią su savo krašto išskirtinumu, istorija bei kultūra, ir meninę priemonę jai atskleisti. Jaunimas menines priemones (filmus, spektaklį ir bukletą) kūrė kartu su pripažintais menininkais. Kūrybinėse dirbtuvėse taip pat buvo organizuojamos diskusijos su žinomais istorikais, žurnalistais, politologais, menininkais apie tai, kas yra tautinė tapatybė ir kaip ją išsaugoti, kokios daugiautautės valstybės stiprybės, kas istoriškai jungia skirtingas tautas, ir panašiomis temomis.

Projektą inicijavo ir įgyvendino viešoji įstaiga „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugija, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.