Mėnesio archyvas: sausio 2017

Žaidžiame futbolą

dscf6433-copy

Jau eilę metų futbolas yra mėgstama sporto šaka mūsų gimnazijoje. Trečius metus mūsų gimnazijoje vyksta Vilniaus rajono mokinių žaidynių futbolo varžybos. Lapkričio mėnesį vykusiose varžybose, mūsų gimnazijos komanda tapo nugalėtoja. Finalinės Vilniaus rajono mokinių žaidynių varžybos vyko Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje, kuriose mūsų gimnazijos komanda užėmė II vietą.

2016 metų gruodžio mėnesio 17 dieną dalyvavome salės futbolo turnyre ,,Vilniaus patriotinio jaunimo taurė“, kurį organizavo Lietuvos Lenkų sąjunga. Jame žaisti galėjo jaunimas iki 21 metų. Į turnyrą atvyko 16 komandų. Mūsų gimnazijos komanda laimėjo III vietą, o dvyliktokas Albert Voskunovič buvo išrinktas turnyro geriausiu žaidėju. Komanda ir geriausias žaidėjas buvo apdovanoti įspūdingomis taurėmis. Turnyrą labai gražiai organizavo ir pravedė Vilniaus Jano Pavlo II gimnazija.

Projektas „Gražiausia Kalėdinė girlianda“

Nuo 2016 m. gruodžio 15 d. iki 2017 m. sausio 5 d. vyko meninis projektas „Gražiausia Kalėdinė girlianda“. Projekte dalyvavo tiek klasės, tiek pavieniai kūrėjai. Buvo sukurtos 29 originalios girliandos, kurioms panaudotos įvairios gamtinės medžiagos ir antrinės žaliavos. Dalyviai pasižymėjo savitu požiūriu, originaliom idėjom, menišku ir estetiniu pateikimu. 9 geriausi darbai buvo pažymėti diplomais ir dovanomis.

dsc_1027-copy

Dailės ir dizaino mokytoja metodininkė Elytė Mieliūnienė

Dailės mokytoja metodininkė, technologijų mokytoja  Svetlana Voytkevich

Kūrybinių darbų paroda „Kalėdinis miestelis“

20161221_084516-copy      Artėjant šv. Kalėdoms, puošiamos miestų aikštės, gatvės, vitrinos. Visos mokyklos irgi suskumba ruoštis šventėms.

Nesėdėjo rankų sudėję ir mūsų pradinukai. Mes surengėme kalėdinę kūrybinių darbų parodą „Kalėdinis miestelis“.

Dauguma mokinių Kalėdinį namelį kūrė su savo šeimos nariais, todėl kartu išgyveno daug gražių emocijų. Jie dirbo kaip komanda, kurią vienijo bendras tikslas.

Tokios gausybės gražių darbų mes nesitikėjome. „Kalėdinis miestelis“ kasdien augo, plėtėsi: jame namų, namelių, namukų skaičius vis didėjo ir vieną dieną jų buvo jau šimtas!

Kai kuriuos parodos darbus mūsų pradinukai padovanojo kun. Mykolo Sapočkos hospisui, kad ir ligoniukams aplinka nušvistų ryškesnėmis spalvomis.

Mūsų paroda virto mažu kalėdiniu stebuklu!

Vyresn. pradinių kl. mokytoja Rima Muchlienė

Literatūrinė popietė „Žodžiai iš širdies“ Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

dscf6550-copyLaukti gražiausių metų švenčių, palydėti besibaigiančius Bibliotekų ir Bendruomenių metus smagiausia būryje, todėl 2016 m. gruodžio 21 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje kartu su bibliotekos vedėja Svetlana Gleb bei lietuvių kalbos mokytoja Greta Kniškaite-Nageliene organizavome  jaukią ir šiltą mokinių skaitymo skatinimo popietę „Žodžiai iš širdies“. Popietės, į kurią pakvietėme 5a kl. mokinius, jų auklėtoją Mariną Beganskienę, 6a kl. mokinę Luką Ganseniauskaitę, IB kl. mokinį Dominiką Špartovą, IVC gimnazijos kl. mokinius Danielių Volčeką ir Davidą Baranovski, direktoriaus pavaduotoją ugdymui Oną Bevainienę, dailės, technologijų, fotografijos mokytoją Svetlaną Voytkevich, IIIA gimnazijos kl. mokinio Deivido Gubinskio mamą Rimą Gubinskienę ir didžiausią bibliotekų bei mokyklų bičiulį, vieną populiariausių vaikų rašytojų, knygų apie Nipę, Zuiką Padūkėlį, Lukošiuką autorių Vytautą Račicką, tikslas – skatinti vaikų ir jaunuolių skaitymą, domėjimąsi literatūra, žinių troškimą, atradimų džiaugsmą, ugdyti raiškios kalbos įgūdžius, mokyti aiškiai dėstyti mintis. Mes, vyresnieji, skaitydami trumpučius pasakojimus apie Mikę ir Juozapėlį iš labai smagios rašytojo knygos „Šokoladas iki pirmadienio“, mažiesiems draugams norėjome parodyti, kad skaitymas gali tapti puikia laisvalaikio praleidimo forma ir gali suteikti pačių geriausių emocijų, kad skaityti knygas visai ne nuobodu, o prasminga,  kad skaito visi – tiek maži, tiek dideli. Visi susirinkusieji šypsodamiesi klausėsi vyresniųjų draugų, pavaduotojos, bibliotekininkės, mokytojų skaitomų humoristinių vaizdelių apie tikrą draugą, šiuolaikinius jaunuolius – „euriečius“, apie tai, kaip tėveliai eina į savo vaikų susirinkimus mokykloje, apie pirmąjį pasimatymą alyvoms žydint ir kt.

O kas gali būti maloniau, kai pats rašytojas skaito ištraukas iš savo kūrybos! Juk paties knygos  autoriaus skaitymas ypač sudomina skaitytoją. Su neišnykstančia nuo veido šypsena gerbiamas svečias, kuris jau ne pirmą kartą lankėsi mūsų gimnazijoje,  pasakojo apie senesnes  bei visai naujas knygeles, kurias yra išleidęs. Rašytojas prisipažino, jog jam labai patinka rašyti apie gan pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. Juk jauniesiems skaitytojams to ir reikia, nes nuobodžios ir tik pamokslaujančios knygos kažin ar juos sudomintų. Žinoma, pasakojimuose šalia neklaužadų personažų dažnai būna jų mokytojos, kurios kartais tarsi netyčia ima ir patenka į keblias ar net komiškas situacijas. Vaikai įdėmiai klausėsi kūrėjo pasakojimų, kurie liete liejosi vienas paskui kitą.

Rašytojas Vytautas Račickas ne tik skaitė ištraukas iš savo knygų, pasakojo jų atsiradimo istorijas, bet ir atsakinėjo į moksleivių klausimus. Mokiniai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, uždavė daugybę klausimų apie sukurtas ir dar tik būsimas knygas, apie išgalvotus ir tikrus knygų herojus, rašytojo talentą ir įkvėpimą. Vaikams buvo įdomu, koks personažas labiausiai panašus į patį rašytoją, nuo kada šis pradėjo kurti, kodėl rašo vaikams, o ne suaugusiesiems, kokia pirma, mylimiausia jo parašyta knyga, ar šias knygas skaito rašytojo artimieji, domėjosi, kaip rašytojo šeima švenčia Kalėdas, kokių tradicijų laikosi. Į visus klausimus Vytautas Račickas mielai atsakė, o po to visus prajuokino, skaitydamas ištraukas iš savo knygos apie Lukošiuką. Iš rašytojo lūpų išgirdome ir labai džiugią naujieną – jau greit sulauksime jo populiariosios knygos „Šlepetė” 7 dalies!

Vaikai neskubėjo skirstytis į klases net pasibaigus susitikimui – po renginio visi norintieji galėjo įsigyti rašytojo knygų su autografu ir šilčiausiais  palinkėjimais.

Belieka tikėtis, kad ši literatūrinė popietė visiems jos dalyviams dovanojo gražių ir prasmingų akimirkų, kad  iš  kartu skaitytų knygelių vaikai ne tik sužinojo daug įdomaus, bet ir  patobulino skaitymo įgūdžius ir kad tikrai ne vienas mokinukas atrado kelią į nuostabų knygų pasaulį.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė