Dienos archyvas: 2016-05-18

Gimnazijos istorija knygų puslapiuose

Šie mokslo metai Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijai ypatingi. Mūsų mokykla švenčia 70 metų jubiliejų!

Prie šventinių renginių nusprendė prisidėti ir biblioteka – juk būtent 2016-uosius LR Seimas paskelbė Bibliotekų metais. Kilo idėja mūsų mokyklos istoriją įamžinti knygų puslapiuose. Dar žiemą buvo paskelbtas „Klasės knygos“ projektas, į kurį labai noriai ir entuziastingai įsitraukė visos dabartinės mūsų gimnazijos klasės. Mokiniai kartu su savo auklėtojais, dalykų mokytojais iki pat jubiliejinės šventės kūrė labai originalias, unikalias ir spalvingas savo klasės knygas, kuriose aprašė įsimintiniausius įvykius, atskleidė linksmiausias akimirkas, smagiausius nuotykius. Šiam tikslui labai pravertė iš bibliotekos modernizavimo projekto gautas knygų įrišimo aparatas – pasitaikė puiki proga jį išbandyti. Taigi, klasių „dokumentinės apybraižos“ buvo įrištos kaip tikroje spaustuvėje ir kvepėjo dažais J! „Klasės knygos” idėja kai kuriems mokiniams bei auklėtojams taip patiko, kad jie yra pasiryžę tęsti šį projektą ir knygas nuolat papildyti, o gal net išleisti ir po antrą tomą J. Taigi, projekto „Klasės knyga“, leidusio kiekvienam dalyvavusiajam prisiliesti prie mūsų gimnazijos istorijos kūrimo, tikslas – lavinti mokinių kūrybiškumą bei skatinti bendruomeniškumo, pasididžiavimo savo mokykla jausmą – pasiektas.

JON_1788Gimnazijos jubiliejaus proga biblioteka inicijavo ir dar vieną projektą – „Mokyklos istorija“. Keletą mėnesių iš senųjų Nemėžio kaimo gyventojų, buvusių mokyklos mokinių, mokytojų buvo renkamos nuotraukos, kuriose įamžintos mūsų mokyklą jau baigusios absolventų laidos. Pavyko nuveikti didžiulį darbą: nuotraukos buvo surinktos, nuskenuotos, atspausdintos ir įrištos į gražius albumus. Juk išties prasminga vartyti albumą ir grožėtis, pavyzdžiui, 70-ųjų metų nuotraukomis, susimąstyti apie bėgantį laiką, prisiminti esančius ir Anapilin iškeliavusius kolegas, buvusius mokinius, bendraklasius… O mokiniams turbūt smagiausia nuotraukose atpažinti savo artimuosius – senelius, tėvelius, vyresnius brolius ar seseris! Visos „Mokyklos istorijos“ nuotraukos patalpintos ir gimnazijos internetinėje svetainėje, todėl jomis pasigrožėti gali kiekvienas norintis.

Per gimnazijos jubiliejaus šventę, balandžio 28 –ąją, oficialiai pristatytos „Klasės knygos“ ir „Mokyklos istorijos“ parodos toliau tęsiasi mokyklos bibliotekoje, kurioje laukiamas kiekvienas. Smagu, kad minėtos parodos sulaukia daug lankytojų – mokinių bei jų tėvelių, senelių, mokytojų. Pastebėta, kad mokiniams labiausiai patinka vartyti savo klasės knygas. Pasižiūrėti parodos į biblioteką užsuka ir buvę mokiniai, ir net nieko bendra su mūsų mokykla neturintys Nemėžio gyventojai.

Belieka pasidžiaugti, kad Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos biblioteka įgijo tikrai vertingą kolekciją, turinčią didžiulę išliekamąją vertę.

Bibliotekos vedėja Svetlana Gleb