Mėnesio archyvas: gegužės 2016

Gimnazijos istorija knygų puslapiuose

Šie mokslo metai Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijai ypatingi. Mūsų mokykla švenčia 70 metų jubiliejų!

Prie šventinių renginių nusprendė prisidėti ir biblioteka – juk būtent 2016-uosius LR Seimas paskelbė Bibliotekų metais. Kilo idėja mūsų mokyklos istoriją įamžinti knygų puslapiuose. Dar žiemą buvo paskelbtas „Klasės knygos“ projektas, į kurį labai noriai ir entuziastingai įsitraukė visos dabartinės mūsų gimnazijos klasės. Mokiniai kartu su savo auklėtojais, dalykų mokytojais iki pat jubiliejinės šventės kūrė labai originalias, unikalias ir spalvingas savo klasės knygas, kuriose aprašė įsimintiniausius įvykius, atskleidė linksmiausias akimirkas, smagiausius nuotykius. Šiam tikslui labai pravertė iš bibliotekos modernizavimo projekto gautas knygų įrišimo aparatas – pasitaikė puiki proga jį išbandyti. Taigi, klasių „dokumentinės apybraižos“ buvo įrištos kaip tikroje spaustuvėje ir kvepėjo dažais J! „Klasės knygos” idėja kai kuriems mokiniams bei auklėtojams taip patiko, kad jie yra pasiryžę tęsti šį projektą ir knygas nuolat papildyti, o gal net išleisti ir po antrą tomą J. Taigi, projekto „Klasės knyga“, leidusio kiekvienam dalyvavusiajam prisiliesti prie mūsų gimnazijos istorijos kūrimo, tikslas – lavinti mokinių kūrybiškumą bei skatinti bendruomeniškumo, pasididžiavimo savo mokykla jausmą – pasiektas.

JON_1788Gimnazijos jubiliejaus proga biblioteka inicijavo ir dar vieną projektą – „Mokyklos istorija“. Keletą mėnesių iš senųjų Nemėžio kaimo gyventojų, buvusių mokyklos mokinių, mokytojų buvo renkamos nuotraukos, kuriose įamžintos mūsų mokyklą jau baigusios absolventų laidos. Pavyko nuveikti didžiulį darbą: nuotraukos buvo surinktos, nuskenuotos, atspausdintos ir įrištos į gražius albumus. Juk išties prasminga vartyti albumą ir grožėtis, pavyzdžiui, 70-ųjų metų nuotraukomis, susimąstyti apie bėgantį laiką, prisiminti esančius ir Anapilin iškeliavusius kolegas, buvusius mokinius, bendraklasius… O mokiniams turbūt smagiausia nuotraukose atpažinti savo artimuosius – senelius, tėvelius, vyresnius brolius ar seseris! Visos „Mokyklos istorijos“ nuotraukos patalpintos ir gimnazijos internetinėje svetainėje, todėl jomis pasigrožėti gali kiekvienas norintis.

Per gimnazijos jubiliejaus šventę, balandžio 28 –ąją, oficialiai pristatytos „Klasės knygos“ ir „Mokyklos istorijos“ parodos toliau tęsiasi mokyklos bibliotekoje, kurioje laukiamas kiekvienas. Smagu, kad minėtos parodos sulaukia daug lankytojų – mokinių bei jų tėvelių, senelių, mokytojų. Pastebėta, kad mokiniams labiausiai patinka vartyti savo klasės knygas. Pasižiūrėti parodos į biblioteką užsuka ir buvę mokiniai, ir net nieko bendra su mūsų mokykla neturintys Nemėžio gyventojai.

Belieka pasidžiaugti, kad Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos biblioteka įgijo tikrai vertingą kolekciją, turinčią didžiulę išliekamąją vertę.

Bibliotekos vedėja Svetlana Gleb

Prevencinės programos „Be iliuzijų“ baigiamajai  konferencijai pasibaigus

Su Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos 8a klasės mokinėmis Juste Luščinskyte, Inga Mažeikaite, Viktorija Petraityte ir Kotryna Rudych š. m. gegužės 12 dieną dalyvavome Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vykdomos prevencinės programos „Be iliuzijų“ baigiamojoje konferencijoje, kuri vyko Vilniaus miesto savivaldybės Tarybų posėdžių salėje. Konferencijoje, kurios tikslas –  išsakyti savo nuomonę apie priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo grėsmę bendraamžiams ir visai visuomenei bei skatinti rinktis sveikatą tausojantį gyvenimo būdą,  dalyvavo nemažai Vilniaus miesto bei kelios Vilniaus rajono mokyklos. Mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus: skaitė pačių rašytus laiškus „Rūkančiam draugui“ bei „Girtam vairuotojui“, demonstravo pateiktis, socialines reklamas, filmukus, pristatė švenčių be svaigalų scenarijus.

20160512_114055

Mūsų gimnazijos mergaitės iš Visuomenės sveikatos biuro siūlomų veiklų pasirinko socialinės reklamos – filmuko „Trumpa žinute prieš priklausomybes“ kūrimą. Iš pradžių aptarėme filmuko gaires, vėliau iniciatyviosios aštuntokės keletą dienų rinko medžiagą būsimam darbui, kūrė ir fotografavo įvairias situacijas, galvojo klausimus bei ėmė interviu iš mokyklos mokytojų, klausdamos jų įvairių, net pačių netikėčiausių klausimų apie žalingus įpročius, jų prevenciją. Būtent toks darbelis ir buvo pristatytas konferencijoje.

Programos „Be iliuzijų“ baigiamojoje konferencijoje dalyvavo  ne tik mokiniai bei jų mokytojai, bet ir gydytojai-ekspertai, kurie atsakė į dalyvių užduotus klausimus apie priklausomybes, garsus šalies sportininkas, treneris Ignas Bakėjus, papasakojęs labai įdomią ir intriguojančią savo gyvenimo istoriją. Be to, buvo galima patirti labai keistų pojūčių išbandant įvairias su priklausomybėmis susijusias priemones. Matavomės akinius, su kuriais jautėmės, lyg būtume apsvaigę nuo alkoholio, ir eiti tiesiai negalėjome, išbandėme dirbtines plaštakas, kurių pirštai, regis, buvo keletą kartų storesni, todėl paimti smulkių daiktų buvo neįmanoma, – taip jaučiasi žmogus, pavartojęs narkotinių medžiagų. Visuomenės sveikatos biuro atstovė pademonstravo, kiek dervų per metus susikaupia per dieną pakelį cigarečių surūkančio žmogaus plaučiuose. Tai buvo labai įtaigu!

Visi konferencijos dalyviai patyrė daug įspūdžių, buvo apdovanoti Padėkos raštais ir USB atmintinėmis, tačiau, svarbiausia, suprato, kad būtina pasiųsti nors ir  trumpą žinutę bendraamžiams apie realias sveikatos ir socialines žalingų įpročių pasekmes.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė

Savanorystė Nacionaliniame gailestingumo kongrese

1

Praeitą savaitgalį, gegužės 6–8 dienomis, Vilniuje vyko Nacionalinis gailestingumo kongresas. Tai buvo didžiausias Gailestingumo jubiliejaus renginys, kuriame dalyvavo ne tik tikintieji iš visos Lietuvos, bet ir gausus būrys savanorių. Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos 20 mokinių, kurie  kartu su mokytoja Ana Mackel jau nuo ketvirtadienio aktyviai dalyvavo pasiruošimo darbuose.

Savanoriai buvo suskirstyti į įvairias grupes (pvz.: maisto paruošimo ir dalinimo, tvarkos ir cirkuliacijos, logistikos, evangelizacijos, nakvynės, teminių susitikimų, koncerto organizavimo ir kt.), kurios kiekviena turėjo savo užduočių ir tikslų. Darnus visų grupių darbas užtikrino sklandžią kongreso veiklą. Savanorių darbą puikiai įvertino tiek grupių vadovai, tiek vyskupas Arūnas Poniškaitis, kuris atvyko sekmadienio vakarą į savanoriams skirtą baigiamąjį renginį ir padėkojo už nuoširdžią tarnystę Kongreso metu.

Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų gimnazijos aktyviu jaunimu, kuris negaili savo laiko geriems darbams:

1. Karolina Adamovič IIA
2. Oskar Dzikevič IIA
3. Edgard Lisovski IIA
4. Karolina Selezniova IIA
5. Evelina Buinovskaja IIB
6. Iveta Kemėšyte IIB
7. Inesa Kiselyte IIB
8. Brigita Luščinskaite IIB
9. Agata Prokopovič IIIB
10. Aliona Dzičkovska IIIC
11. Evelina Jakovič IIIC
12. Veronika Jasiulevič IIIC
13. Ernest Miečkovski IIIC
14. Tomaš Nosevič IIIC
15. Karolina Pipilevič IIIC
16. Artur Bobin IVA
17. Renata Antonova IVC
18. Adrian Guščo IVC
19. Agneška Sobieska IVC
20. Anastasija Zuzo IVC

Ana Mackel, tikybos ir lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja

Švenčiant Gailestingumo metus – išvyka ,,Vilnius – gailestingumo miestas“

20160504_215400 (Copy)

Švenčiant Gailestingumo metus bei vykdant projektą ,,Gailestingumas-rūpestingojo Dievo dovana žmogui“ š.m. gegužės 5d. mūsų gimnazijos 5c klasės mokiniai, jų klasės auklėtoja Ana Mackel ir spec. pedagogė Ana Pavilovič-Jančis kartu su Vilniaus r. Avižienių gimnazijos 4-6 klasių mokiniais ir jų tikybos mokytoja Brygida Nadtočij-Bezručkina dalyvavo renginyje ,,Vilnius-gailestingumo miestas“. Jo metu abiejų mokyklų mokiniai apsilankė Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacijos namuose, kur dailininko Eugenijaus Kazimirovskio buvo nutapytas Gailestingojo Jėzaus paveikslas. Prie Aušros vartų ir Vilniaus Gailestingumo šventovės, klausydami mokytojos Brygidos Nadtočij-Bezručkinos pasakojimo, jie susipažino su neįprasta paveikslo istorija. Ekskursijos metu mokiniai taip pat dalyvavo piešinių konkurse ,,Vilnius-gailestingumo miestas“. Graži garsaus paveikslo istorija, malonus bendravimas kuriant piešinius bei turiningas pasivaikščiojimas Vilniaus senamiesčio gatvelėmis saulėtą dieną visiems labai patiko ir suteikė ne tik žinių, bet ir daug šiltų ir teigiamų emocijų.

Ana Mackel, tikybos ir lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja

Balandžio 29 mokiniams vyko netradicinės pamokos gimnazijos 70-mečio proga. Mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo „Protų mūšyje”, rašė linkėjimus mokyklai, kūrė dovanas. Renginių metu gimnazijos direktorius patiems aktyviausiems ir gerai besimokantiems mokiniams įteikė padėkos raštus. O koks mokyklos gimtadienis be dovanų ir linksmybių? Mokytojų choras jubiliejaus proga mokinius pasveikino dainomis, o mokiniai – šokiais. O koks gi gimtadienis be torto? Saldžiausia staigmena – tortas, kuriuo pasivaišino visi.

Ana Pavilovič-Jančis

Nuotraukų autoriai: Robert Bumbul ir Ana Pavilovič-Jančis.

DSC_0237 (Copy)