5b klasės mokiniams netradicinė diena lapkričio 26 tikrai buvo neįprasta. Penktokai dalyvavo edukacinėje programoje, kurį vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre įkurtoje Jaunojo tyrėjo laboratorijoje.
Mokslinis tyrimas dažnai neatsiejamas nuo eksperimentinės veiklos laboratorijoje. Čia jaunųjų tyrėjų  būrį supažindino su įspūdingų eksperimentų pasaulių,  parodė,  kokie svarbiausi etapai turi būti įveikti atliekant  tyrimus, ką reiškia pačiam atlikti eksperimentus ir atrasti naujus dalykus. 5b klasės mokiniai  piešdami, žaisdami, diskutuodami, stebėdami ir atlikdami praktinę užduotį susipažino su pirmaisiais žingsniais mokslinio eksperimento kelyje. Jie patys atliko nepaprastus eksperimentus ir  pamatė, kad tai labai įtraukiantis užsiėmimas, skatinantis atradimo džiaugsmą ir kūrybiškumą.
5b klasės auklėtoja Svetlana Voytkevich