Š.m. lapkričio 26 d. mūsų gimnazijos mokiniai mokėsi netradiciškai – vyko į ekskursijas, edukacines programas ir pamokėles.
5a klasės mokiniai lankėsi pagrindinėje Lietuvos šventovėje – Vilniaus katedroje, leidosi į paslaptingus jos požemius bei dalyvavo smagiame edukaciniame užsiėmime Bažnytinio paveldo muziejuje. Nusileidę į katedros požemius, pamatėme senąsias kapavietes, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Gidė mums papasakojo  apie šventovės, stovinčios vienoje iš seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis, supažindino su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Juk įdomu, ką gali „pasakyti” plytos, puodų duženos ar net kaulai?! Išėjus iš požemių mūsų laukė  smagi praktinė dalis Bažnytinio paveldo muziejuje, kurioje penktokai tapo rimtais archeologais. Specialiais įrankiais kasinėjome paruoštus „kultūrinius sluoksnius“, kuriuose laukė ne vienas įdomus radinys. Drauge aiškinomės, ką surasti daiktai gali pasakyti apie katedrą, jos požemius ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones.
Namo grįžome pilni įspūdžių ir susidomėję archeologo profesija.
5a klasės auklėtoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  metodininkė Asta Diržiuvienė