Uczniowie 5c razem z wychowawczynią i pomocniczką pedagoga oddali dzisiaj hołd poległym za Wolność Ojczyzny bohaterom Powstania Styczniowego 1863 roku.
Najbardziej wstrząsającym momentem tej wycieczki było przejście razem z wieloma pielgrzymami z różnych krajów obok 20 małych trumienek w Katedrze Wileńskiej… Panował bardzo uroczysty i podniosły nastrój. Uczniowie przyklęknęli przed nimi w zamyśleniu i wyszli o wiele poważniejsi … Udało się także zrobić wspólne zdjęcie z grupą przebranych w powstańców patrotów. Zatrzymaliśmy się u podnóża Góry Giedymina, która ponad 156 lat była ich zbiorowym grobowcem. Ktoś z dzieci zażartował, że góra specjalnie zaczęła usuwać się, żeby ludzie odkryli te straszne doły z  powstańcami.Kończyliśmy wyprawę na Placu Łukiskim przy pomniku powstańców 1863r. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dyrektorowi naszego gimnazjum, Zbigniewowi Maciejewskiemu za delegowanie naszej klasy na tę uroczystość.